Dźwięk charczy przy większym obciążeniu i zacina gry!

Witam!

Podczas oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania dźwięk czasami charczy [trwa to około 3 sekundy]. Myślałem, że to przez małą ilość pamięci RAM, ale jak zmniejszyłem obciążenie procesora to i tak nic się nie zmieniło. Nie wiem… Hmmm… Może coś źle robię :frowning:

Saperek , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Odinstaluj sterowniki do dźwięku i do karty graficznej, zrestartuj komputer. Zainstaluj je ponownie, najpierw ściągnij najnowsze wersje. Do płyty głównej też zainstaluj sterowniki.

Napisz jaka karta dźwiękowa i w jaki sposób podłączasz sprzęt audio.

Karta dźwiękowa: Realtek HD audio

Dodane 26.02.2012 (N) 19:48

Sterowniki mam najnowsze, ale tylko do karty graficznej i dźwiękowej niestety nie mogę poszukać do płyty głównej! Był bym wdzięczny gdybyś spróbował poszukać razem ze mną. Płytę główną masz w moim opisie ;D

Podczas ogladania filmu lub słuchania muzyki zobacz, czy jakiś program lub proces nie przeciąża ci procesora. Dodam od siebie, że podczas oglądania filmów wyłączam Avasta, ponieważ potrafi mi nagle obciążyć procesor do 100% i często następuje totalny zwis komputera. Bez Avasta wszystko gra.

Zaraz sprawdzę!

Dodane 26.02.2012 (N) 20:09

Niestety nie pomogło :frowning:

Dodane 26.02.2012 (N) 20:13

Tylko, że u mnie dźwięk się nie zatrzymuje tylko spowalnia i zniekształca się! A co z tą płytą główną pomożesz ? :slight_smile:

Odinstaluj wszystko co masz od Realtek, AMD i Nvidia, w Dodaj/Usuń Programy. Zrestartuj komputer. Pobierz te 3 pliki:

Realtek HD Audio R2.67: http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false kliknij tu któryś z mirrorów “32bits Vista, Windows7 Driver only (Executable file)”

AMD Chipset Drivers 12.1: http://www2.ati.com/drivers/12-1_vista_ … -64_sb.exe

Graphics Driver GeForce 295.73 Driver : http://pl.download.nvidia.com/Windows/2 … l-whql.exe

I zainstaluj, restart.

Ok! Postaram się zaraz to wszystko zrobić !

Dodane 26.02.2012 (N) 20:36

Wszystko po instaluję i zobaczę czy jest poprawa! Odpisze jutro lub później.

Dodane 26.02.2012 (N) 20:50

Błąd przy instalowaniu sterowników karty dźwiękowej:

Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD Audio!

[Error Code: 0xE0000203]

Odinstaluj ten sterownik, upewnij się, że go nie ma. Masz dźwięk na sterowniku systemowym, windowsowym? Czy jakaś karta dźwiękowa widnieje w Menadżerze Urządzeń? Jeśli tak, czy ma sterowniki i jak się nazywa?

W menadżerze urządzeń nacisnąłem żeby samo wyszukało aktualizacje w necie,owszem wyszukało, ale nie mam MENADŻERA REALTEK HD i bez niego nie mogę ustawić mikrofonu i innych bardzo ważnych dla mnie rzeczy. Kurczę ostatnio gdy robiłem aktualizację poszukałem w internecie sterownika z tym właśnie programem. Teraz nie mogę poszukać, ale będę próbować.

Dodane 27.02.2012 (Pn) 17:14

OK! Zresetowałem kompa i już jest MRHD, ale niestety wydaję mi się, że dźwięk nadal charczy… :frowning:

Dodane 28.02.2012 (Wt) 18:12

POMOŻE KTOŚ?

Dodane 02.03.2012 (Pt) 16:09

POMOŻE KTOŚ!?

Dodane 04.03.2012 (N) 17:47

BRAK MI SŁÓW! TO TAKIE WKURZAJĄCE… NIE MOŻNA SOBIE POGRAĆ FAJNIE W ŻADNĄ GRĘ ;((((((((