Dźwięk DTS na SB Live 5.1

Witam, podczas odtwarzania koncertów w odtwarzaczu WinDVD Platinum (skonfigurowany na 6 kanałów dźwiękowych) z dźwiękiem DTS nie odtwarza żadnego kanału. W zakładce dźwięki są 3 możliwości zaznaczenia: 2, 4 i 6 kanałów. Dźwięk słychać na 1 ustawieniu (2 kanały) , na następnych nic nie słychać. Posiadam dźwiękówkę Creative EMU10K1 SB Live + Inspire P580 i podczas testu w creativie wykrywa wszystkie głośniki. Co ciekawsze jeśli włączę koncert z dźwiekiem DTS to podczas uruchomionego testu w creativie słychać dźwięk 5.1 normalnie, ale tylko gdy trwa test głośników. Dzięki za wszelkie sugestie.

Żeby otwarzać dzwięk DTS wydajemi się ze musisz połączyć się z dekoderem DTS w sposób cyfrowy nie analogowy czyli przez kabel optyczny albo Coaxialny np z wzmacniaczem który posiada dekodery DTS. Myśle że innnego sposobu nie ma gdyż dzwięk DTS jest bardzo zaawansowanym systemem dzwiekowym i nie ma go możliwości odtworzenia w analogu

Ale dlaczego w takim razie pojawia się dźwięk DTS (central działa) podczas testu głośników w karcie Creative ?

Bo wydaje mi się ze test nie odwołuje się do DTS 5.1 tylko sprawdza twoją konfiguracje głośników w systemie sześciokanałowym czyli 5.1 czy wszystkie głośniki sa podłączone. A ten koncert który chcesz wysłuchac nie ma zmiany opcji dzwięku?? Np jak byś zmienił na DOLBY DIGITAL 5.1 napewno nie będzie problemu z otworzeniem dzwięku na analogowym połączeniu

Ok, czy do odtwarzania DTS (na kompie) potrzeba dekodera (programowego?) dźwięku DTS ? Druga sprawa to czy połączenie kabelkiem SB Live z gniazda SPDIF z gniazdem napędu SPDIF rozwiąże sprawę ?

Wysłuchania podkładu DTS niezbędny jest zgodny odtwarzacz oraz odpowiedni dekoder. Płyty DVD z dźwiękiem DTS pracują poprawnie we wszystkich odtwarzaczach - dane DTS są zapisane jak zwykła ścieżka PCM, a następnie cyfrowo przekazywane do cyfrowego wyjścia dźwięku.

Więc w SB Live nie masz pewno wejścia SPDIF IN tylko wyjśie SPDIF OUT

i musisz poprowadzić dzwięk do wzmacniacza z dekoderem DTS

Można słuchać koncertów z dźwiekiem DTS na karcie Sound Blaster Live 5.1. Trzeba mieć program CyberLink PowerDVD wersja 6.0 (zapewne są też inne ale ja mam akurat ten) który bez problemu dekoduje sygnał DTS