Dźwięk nie odtwarza się w żaden sposób po formacie komputera

Chodzi o to.

post-196612-0-15555900-1396708283_thumb.

To tak jak napisałem. Powinieneś mieć taki pomarańczowy głośnik w obszarze powiadomień.

Nie ma go.

A instalowałeś sterowniki? Oczywiście teraz masz postawionego Windows ? Jak nie masz w obszarze powiadomień to poszukaj w panelu sterowania. W widoku klaszycznym jest na wierzchu, a w widoku kategorii powinien być w “Dźwięk, mowa i urządzenia audio”.

Instalowałem.

Co znaczy “postawionego” ?

Postawionego w sensie, czy masz zainstalowanego Windows XP. :slight_smile:

Tak mam “postawionego”, ze sterownikami i nie mam żadnej pomarańczowej ikonki głośnika.

W dźwięk mowa i urządzenia audio ma wszystko szare -.-

Zresztą już to opisywałem.

Chodzi mi o to niebieskie menu, którego screena wysłałem jako ostatnią odpowiedź na 2. stronie.

Ok. Rozumiem, że w panelu sterowania patrzyłeś? Ewentualnie możesz poszukać w plikach programu. Powinien być plik “RTLCPL.exe”, uruchom go.

Tak :P 

To niebieskie menu, to właśnie panel sterowania audio od realtek. :slight_smile: Poszukaj go tak jak napisałem wcześniej, czyli w plikach programu. Poszukaj pliku “RTLCPL.exe” i go uruchom.

Dziwna sprawa uruchomiłem RTLCPL.exe i nic się nie dzieje. Wiem o który plik chodzi i tak to pomarańczowy głośniczek, go nie ma w polu powiadomień ani w panelu sterowania. Znalazłem go w folderze z realtkiem. Po kliknięciu nic się nie dzieje dosłownie nic.

Zobacz, czy masz coś od Realtek przy starcie systemu. W tym celu w “uruchom” wpisz “msconfig” i przejdź do zakładki “uruchamianie”. Z którego linku instalowałeś sterowniki?

Ze wszystkich :smiley:

Ostatni w kolejności podany tutaj pewnie mam.

Nie mam Realtka przy starcie systemu. 

Może inaczej. Co masz odznaczone? Ewentualnie zobacz zakładkę “usługi”. Skoro się nie uruchamia, to coś musi być nie tak z tymi sterownikami.

Wszystko jest zaznaczone.

W usługach też.

Czyli trzeba będzie przeinstalować. Odinstaluj te sterowniki, które masz. Potem uruchom ponownie komputer i zainstaluj te pierwsze bez tych drugich, czyli “Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)” http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8i915g-mf/download/. Potem znowu uruchom ponownie komputer i zobacz, czy możesz uruchomić panel. Oczywiście sterowniki od chipsetu też instalowałeś? A tak swoją drogą jeśli chodzi o Linuxa, to z twoją płytą główną też występowały problemy ze sterownikami.

Linux to pewnie wina źle zgranej płyty, później spróbuje jeszcze raz.

Sterowniki od chipsetu też zainstalowałem (wcześniej wspominałem -,-) 

Musiałem przeoczyć. :slight_smile: Teraz coś ze sterownikami całkowicie nie działa, skoro nawet panel się nie działa.