Dźwięk - niedziałający

Witam,

mam taki problem. Sprzątałem pokój, obok kompa czyściłem i w kompie, uderzyłem lekko w Sound Blaster Audigy no i był reset (może spięcie?). Po restarcie komputera nie ma żadnego dźwięku, mam głosniki tej samej firmy czyli Creative, podłączałem je do płyty głównej wejść, zielony, czarny, pomarańczowy - zainstalowaniu sterowników Realteka na CD od płyty głównej i nic.

Chcąc uruchomić plik muzyczny, wywala komunikat ‘Uzyto identyfikatora urządzenia, który jest poza zakresem tego systemu’. Odinstalowałem sterowniki od SB i chcąc zainstalować jeszcze raz, wywala błąd, że jest źle podłączona pod gniazdo PCI. Próbowałem też czegoś takiego jak wykręcenie karty i ponowne włożenie - nie dało rady.

Jaka może być przyczyna? Spalenie głośników, spalenie karty dźwiękowej, może uszkodzenie płyty głównej chipset audio.

Podłączyłem również inne głośniki 2.0 pod wejście ‘zielone’ i nic się nie działo - próbowałem od karty muzycznej, z tyłu płyty głównej i z przodu specjalnego wejścia. Próbowałem również słuchawek w te wejścia - NIC nie działa.

Jakieś propozycje?

No jeżeli nastąpiło przepięcie to mogło coś uwalić . A próbowałeś przepiąć do innego slota pci .

jeśli jest na gwarancji to oddaj, nie skapną się że to ty zrobiłeś…

spróbuj wsadzić do innego slotu

czyścisz kompa jak jest on włączony ?!

Czyściłem obok kompa, a w kompie tylko ręką przecierałem dyski i cd-rom.

Hmm, przestawienie Sound Blastera na inny port PCI rozwiązał sprawę, dzięki.