Dźwięk po powtórnym starcie komputera

Witam

Mam problem z dźwiękiem chodzi o to że jak włączę komputer to nie ma dźwięku i muszę wtedy uruchomić jeszcze raz komputer i już jest i tak się dzieje przy każdym uruchamianiu komputera zależy jak trafię albo się uda albo nie trochę to jest męczące ponieważ nie chce mi się za każdym razem uruchamiać 2 razy kompa. Komputer formatowałem myślałem że pomoże ale nic nie pomogło co może być tego przyczyną.

Mam płytę główną MSI K8N DIAMOND i razem z nią jest zintegrowana karta muzyczna CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 24 bit .

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

moze sciagnij nowsze stery do karty dzwiekowej.

kurcze nie pomaga zmiana sterowników

prawdopodobnie wyłącza ci się z nieznanych powodów usługa windows audio - kliknij na usługę prawym, właściwości - odzyskiwanie i w

pierwszy błąd, drugi błąd itd ustaw uruchom ponownie(tryb startu

powinien być ustawiony na automatyczny)

a gdzie jest to windows audio???

wystarczy ściągnąć miałem ten sam problem i to pomogło :slight_smile:

http://www.bestsharing.com/files/ms0011 … e.reg.html

Zmieniłem sam

Na przyszłość - proszę pytać na PW

kurcze już myślałem że pomogło ale nic znowu to samo już nie wiem co robić

windows audio w usługach - wpisz services.msc do uruchom i enter-

jeśli przy braku dżwieku bedzie wyłączona to znaczy, że jest przyczyną

błędu

kurcze nic to nie daje mam tą opcje włączoną i ciągle to samo

pozostaje więc albo sama karta, albo sterowniki, albo bios, tym bardziej,

że formatowałeś, więc mało prawdopodobne, by to było coś z systemem

(sprawdż, czy w biosie karta jest włączona); sprawdż też w menedzerze urządzeń, zakładka zasoby, czy nie ma konfliktów przerwań, bo tradycyjnie na przerwaniu karty (5) system umieszcza najwięcej urzadzeń

Jeszcze raz sformatowałem i nic.

Tylko to jest dziwne bo jak np włączę komputer i nie ma dźwięku to np WINAMP tez nie chodzi klikam na piosenkę a czas nie leci i tak samo jest jak wejdę na stronę żeby oglądnąć jakiś filmik też się nie przesuwa.

Jak uruchomię jeszcze raz kompa to wszystko chodzi. Co tu jest grane??

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 14:31

podlaczylem sobie zewnetrzna karte muzyczna pod usb i caly czas mi chodzila a jak ja wylaczylem i zaczlem korzystac z mojej to znowu za 2 razem dopiero chodzi czyli chyba cos sie wali z karta??

Też od pewnego czasu podczas korzystania z komputera zaczął wyłączać się dźwięk - po prostu w panelu “dźwięk” w panelu sterowania nie było żadnego sterownika do wyboru - znikał. Mam Ac 97 więc to tu szukałem problemu.

Dopiero dziś zauważyłem że to usługa windows audio się sama wyłącza - i nie zależnie czy ustawię ją na automatic czy na ręczne uruchamianie i tak co jakiś czas się wyłącza.

Jak temu zapobiec?