Dźwięk przekazywany jest do innego urządzenia

Witam. Od kilku dni z niewiadomych mi przyczyn moja maszyna zaczęła strzelać focha, mianowicie bawi się ze mną a raczej z dźwiękiem. Przez cały czas gdy pracuję przy komputerze mam włączoną muzyczkę w tle poprzez AIMP’a i cały dźwięk jest przekazywany bez przeszkód do ‘Głośnika’ bo pod taką nazwą widnieją głośniki podłączone do karty dźwiękowej Realtek. Niestety gdy odpalam przeglądarkę a w niej film z YouTube’a na przykład, czy grę dźwięk przekazywany jest do ‘Realtek Digital Output’ do którego nie mam nic podłączonego. Najlepsze jest to, że dzieje się to bez względu czy wyłączę ‘Realtek Digital Output’ w Menedżerze Urządzeń, wtedy po prostu dźwięk nie trafia nigdzie. Windows Media Player świruje w takim momencie wywalając się na całej szerokości informując mnie o tym. Zauważyłem również, że nie działa dźwięk gdy kliknę na suwak w mikserze (z paska / screen). Zawsze gdy kliknąłem w suwaczek pojawiał się dźwięk, w momencie gdy mam powyższy problem nie ma tegoż dźwięku. Próbowałem przeinstalować sterowniki ale nic to nie dało niestety. Zaczyna mnie ta przypadłość mocno denerwować bo nie można tego w żaden sposób przestawić, pomimo tego, że ‘Głośniki’ są ustawione jako domyślne, dźwięk wędruje gdzieś indziej i właściwie w sumie nie wiadomo gdzie.

image_id: 5919image_id: 5920