Dźwięk przestaje działać

Witam,

od kilku dni zauważyłem w swoim komputerze pewien problem. Po jakimś czasie od włączenia przestaje działać dźwięk. Odtwarzacz muzyczny po uruchomieniu w nim jakiejkolwiek mp3-jki milczy. Co dziwne, działają dźwięki systemowe, np. przy okienku z ostrzeżeniem czy podczas zamykania systemu. Problem znika po restarcie, ale po jakimś czasie od uruchomienia (raz zdarzyło się już około 30 minut od startu systemu) wraca.

Poza tym można zauważyć moment, w którym problem się zaczyna. Mam zainstalowany program StyleXP do zmiany skórek w Windows. Zauważyłem, że oznaką rozpoczęcia problemu jest moment, w którym aktualna skórka windowsa na chwilę znika (zmienia się na klasyczny styl windows), po sekundzie skórka wraca - a dźwięku już nie ma. W Panel sterowania -> dźwięk i urządzenia audio pokazuje mi się ‘brak urządzeń audio’.

Znalazłem podobny temat: nagle-przestaje-dzialac-dzwiek-t207034.html ale nie było w nim zadowalającego mnie rozwiązania.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

łatwo można się domyśleć że aplikacja style xp wywala shella i jakieś usługi które później nie podnoszą się, recepta jest prosta wywalić stylexp…

Przez 1,5 roku było dobrze i nagle wywala? :stuck_out_tongue: Ok, spróbuję się go pozbyć i sprawdzę efekty.

Dodane 31.08.2009 (Pn) 12:44

Niestety mimo wyrzucenia stylexp problem pojawił się ponownie, chociaż wyglądało na to że zniknął, bo wczoraj cały dzień było OK. Jakieś sugestie, czym to może być spowodowane?

Przelączylącz na 2CH Speaker, i powiedz czy coś da.

Miałem już tak ustawione.

Ale znalazłem płytkę ze sterownikami, przeinstalowałem i zaczął mi działać panel sterowania soundmax (wcześniej coś było nie tak), potestuję teraz, może wróci do normy.