Dźwięk w laptopie- tylko systemowy

Nie byłem do końca przekonany gdzie umieścić ten temat, tak więc wstawiłem go tutaj. Jeśli jednak nie pasuje to proszę o przeniesienie.

Mój problem polega na tym:

Posiadam laptopa z Windwosem Vistą. W starym sprzęcie do regulowania głośności miałem małe pokrętło z przodu, w tym możną ją regulować wyłącznie systemowo. Czy jest jakaś możliwość, aby ściszał się automatycznie jak go wyłączę? Bo mimo, że robię to ręcznie, to problem polega na tym, że włącza się zawsze glośno. Niby mały szczegół, a przeszkadza, bo wieczorem po cichu to nie sposób go włączyć.

A na klawiaturze nie ma, na którymś z klawiszy, symbolu wyłączenia głośniczka, zwiększania i zmniejszania siły głosu (odpowiedniki pokrętła) ? Zazwyczaj wystarczy użyć kombinacji klawiszy Fn+klawisz z przekreślonym głośniczkiem i dźwięk zostanie wyłączony.

Sam dźwięk startu systemu możesz wyłączyć na stałe w panelu sterowania->dźwięk->dźwięki i tam system windows->logowanie do systemu windows->w sekcji dźwięki (na dole), ustaw brak.

Działa, ale dopiero po włączeniu. I poza tym lepsze by było stałe ustawienie żebym nie musiał o tym pamiętać cały czas.