Dźwięk w prezentacji PowerPoint

Na wstępie zaznaczam, że jestem absolutnym tępakiem informatycznym. Także ten, nie bijcie.

Sytuacja następująca - dodałam nagrania audio do mojej prezentacji. Na moim komputerze w programie wszystko ładnie działa, ale kiedy wstawiłam ją na dropboxa, nagrań już się odtworzyć nie dało. Ikonki głośników nie działały. Przegrzebałam internety w poszukiwaniu pomocy i znalazłam coś, co z całą pewnością jest rozwiązaniem mojego problemu, a mianowicie:

“Pliki dźwiękowe to obiekt połączony, a nie obiekt osadzony - powinny zostać przesłane razem z prezentacją. Należy je skopiować do folderu zawierającego prezentację, a następnie zaktualizować łącza i połączyć skojarzone pliki za pomocą funkcji Spakuj na dysk CD.”

Wytłumaczyłby mi to ktoś? Tak łopatologicznie, jak dla debila? Skopiowałam te pliki do folderu z prezentacją, ale nie wiem co dalej. Jak zaktualizować łącza? I jak połączyć skojarzone pliki i w ogóle dlaczego mam je pakować na dysk CD? ;_;

Z góry dzięki i przepraszam za moją głupotę.

Jaką masz wersję PowerPoint ?

Mam PowerPoint 2010. I nadal nic nie rozumiem.

Pliki z muzyką ważą zbyt dużo i nie można ich przyłączyć do prezentacji. Musisz je wsadzić do folderu z prezntacją lub archiwum i wtedy powinno działać. Muzyka obok prezentacji musi być przenoszona razem z nią.