Dźwięk w tunerze TV na Philipsie SAA7130

Witam.

Zainstalowałem sobie karte z tunerm TV na ukłdzie Pilips SAA7130. Jeśli chodzi o obraz to wszystko jest ok, dźwięk natomiast na niektórych programach jest kiepski, tzn. słychac jakieś szumy i trzaski. Może wie ktoś czy da się z tym coś zrobić, i jak to zrobić?

Pozdrawiam.

…a gdy podepniesz tą antenę, której używasz, do telewizora, to wszystko jest OK? Tunery do kompa mają to do siebie, że sygnał powinien być bardzo dobrej jakości.

Jakiego programu używasz do oglądania TV? Może spróbuj pobawić się z ustawieniami regionalnymi - ja kiedyś na karcie z układem Philips musiałem przestawić ustawienia na Czechosłowację, żeby dźwięk był dobry (nie mam pojęcia, czemu :stuck_out_tongue: ).

ale ja korzystam z jednego kabla, tylko rozgalęźnik mam, taki podobno dobry, specjalnie do sieci kablowych. A ustawienia regionalne testowałem- bez efektu. Pozdrawiam.

Przepraszam, że odkopuję, natrafiłem przypadkowo na temat.

Spróbuj zmienić kodowanie z PAL na SECAM, wtedy szumy powinny zniknąć.

SECAM oraz PAL to są systemy nadawania koloru a nie dźwięku. więc ich zamiana nijak się ma do opisanego problemu w tym wątku, proponuję skorzystać z aplikacji DSCALER, jest to bardzo dobrze konfigurowalny program w którym można zmieniać ustawienia dźwięku w różnych formach i kodowaniach.

tam gdzie jest przeo ma odtwarzać dźwięk są2 do wyboru normalne stery co masz do dźwięku i tam pod tym jest nazwa producenta powinieneś mieć ustawione na tej nazwie producenta