Dźwięk w Vista Ultimate - sterowniki do zintegrowanej karty

Mam problem w Viście Ultimate 32bit PL. Otuż problemem jest dźwięk, w Viście wykrywa mi: Nieznane urządzenie audio, szukałem sterowników ale nic… Po prostu nie ma dźwięku i nic nie słychać z głośników a kartę muzyczną mam zintegrowaną w płycie głównie, wiem bo miałem xp i działało.

Płyta gł: Asus A7N8X-E Deluxe Proszę o sterowniki i pomoc…

TTTTTTTTTHHHHHHHHHHHHHHXXXXXXXXXXXXXXX :stuck_out_tongue:

Z tego co widzę, to na stronie ASUS’a luźne sterowniki są dostępne tylko pod Windows 9x/98SE, pod 2000 i XP są całe paczki sterowników. Jest to wiekowa płyta więc możesz mieć ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego sterownika pod Vistę.

Jak możesz to podaj model karty dźwiękowej, postaram się coś znaleźć.

Ok już sam znalazłem model karty dźwiękowej: Realtek ALC650 6-Channel CODEC więc zabieram się za szukanie.

Dodano:

No więc znalazłem kilka. Jednak pierw próbuj tych sterowników oznaczonych numerkiem 5. (wersja 6251 ze strony producenta Realtek):

  1. Realtek AC97 ALC650 Audio Codecs for Windows Vista: 6213_Vista_APO.zip

  2. Realtek AC97 ALC650 Audio Codecs for Windows Vista 6.231: 6231_Vista_APO (nowsza wersja od tych wyżej)

  3. Realtek AC’97 ALC650/850 etc Audio Drivers for Vista x64/86 v6.243 (28/6/07): 6243_Vista_APO (chyba jeszcze nowsza wersja sterowników)

  4. Realtek AC97 ALC650 Audio Codecs for Windows Vista 6.251 (32/64 bits): 6251_Vista_APO (jeszcze nowsza)

  5. Najnowsza wersja 6251_Vista_APO jest też dostępna na stronie producenta Realtek: Vista Driver (32/64 bits) Driver only (ZIP file) wersja 6251

Jeśli żadna z nich nie zadziała spróbuj tej wersji: Realtek AC’97 Vista Driver 6.0.1.6213 WHQL

Ja mam podobny problem…

Mam płytę ASROCK ALiveNF4G-DVI z zintegrowaną karta dźwiękową i podpięte głośniki (Logitech X-530 5.1).

Ustawione jest ze ma grac z 5 głośników,a działają tylko 2.

Na teście działają wszystkie…

Podane wyżej stery mi nie działają, mam Viste Ultimate+SP1+najnowszy update.