Dźwiek z karty graficznej

Siema

Mam pytanie, posiadam karte graficzną readon`a hd3650 i nie działa mi dźwiek z płyty głównej, czy jest taka możliwość by puścić dzwięk po przez jakąś przejściówke do moich głośników z tej karty graficznej?

Tobie się coś pomieszało. Karta graficzna służy do generowania obrazu a nie dźwięku. Jeśli kodek dźwiękowy na płycie głównej ci nie działa, to pozostaje ci zakup wewnętrznej /do złącza PCI/ karty muzycznej w cenie dostosowanej do twoich wymagań muzycznych

Aha dzięki, pytałem sie Tylko z tego względu, gdyż wiem ze z tych kart można puszczać dzwięk ale po przez HDMI do TV. Może poleciłbyś mi jakąś wmiare dobrą karte dzwiękową w cenie do 50 zł ( wiem, że to troche mało no ale na jakiegos SB styknie lub co innego nie jestem jakims audio filem ale lubie basik… Obecnie posiadam głosniki Logitech x530)

CzłowekRasta , może po prostu nie masz sterowników od dźwiękówki zainstalowanych ? :stuck_out_tongue:

Tutaj masz 2 karty:

Sound Blaster Audigy lub Audigy 2 za 60zł :smiley:

HDMI to co innego. To jedno gniazdo wyjściowe na karcie graficznej służące do jednoczesnego generowania obrazu i dźwięku np do TV. No ale dźwięk do HDMI idzie z kodeka dźwiękowego na płycie głównej a nie z karty graficznej. Na kartach dźwiękowych nie znam się w ogóle, bo nigdy z niej nie korzystałem. A co tu trudnego? Przejrzyj jakieś tańsze karty dźwiękowe na allegro, poczytaj specyfikacje, na pewno dasz sobie samodzielnie radę z zakupem. Zwróć uwagę, aby karta była w pełni kompatybilna z systemem operacyjnym, to nie będziesz miał kłopotów ze sterownikami. Aha, moment, sprawdź przed zakupem, czy przyczyną niedziałającego dźwięku na płycie nie są sterowniki

Dodane 25.06.2011 (So) 12:26

No i masz, SzoteK podał ci piękne karty muzyczne do wyboru, do koloru i ceny na miarę twoich możliwości. Tylko kurde :frowning: sprzedawca tej pierwszej karty ma potworną, jak dla mnie, ilość negatywnych komentarzy. Ja bym u niego nie kupił. Drugi ma tak mało komentarzy, że też powinien wzbudzić czujność. Można poszukać tych samych modeli kart u innych sprzedawców :slight_smile:

Dobra bardzo dziękuję Wam za pomoc :smiley: Z kartą dzwiekową od płyty głownej to już się nic nie da zrobic, byłem w naprawie z kompem i tak mi powiedzieli. Bede jeszcze wybierał miedzy Sound Blaster Audigy a Audigy 2. Jeszcze raz dzięki Panowie. 3majcie Się, narazie :wink: