Dźwięk z komputera - alarm?!

(Razi3lek) #1

Witam. Od kilku dni wydobywa sie dźwięk z komputera - najprawdopodobniej z jego głośniczka. O ile dobrze się orientuje, to może być wina przegrzewania procka albo innej części komputera? Pamiętam, że kiedyś wystarczyło zmienić jakieś ustawienia w BIOSie, ale było to na starym PC.

Dźwięk pojawia się po kilkunastu minutach grania. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam.

(Jinx83) #2

jaki masz zasilacz? firma/model.

(Razi3lek) #3

Feel II 450V

(Błażej) #4

:lol:

Żeby on miał chociaż 300W

Ile masz kasy na nowy, bo trzeba wymienić?

Sprawdź temp podzespołów

Zresetuj bios - zworka/bateria

(enjoypoznan) #5

Reset Biosu.

Po resecie sprawdz czy nie sa fabrycznie włączone alarmy na wiatrakach. Jeżeli któryś z wentyli ma termoregulacje to mogą sie dziac takie rzeczy. Sam z tym kiedyś walczyłem.

Watpie żeby to była wina zasilacza. Ale jeżeli masz miernik pod ręka to warto by było sprawdzic.

(Razi3lek) #6

enjoypoznan Alarmy na wiatrakach? Tzn?

(enjoypoznan) #7

Czasami bywa tak że sygnał o obrotach wentyla( o jego prędkości obrotowej)

nie jest ciągły. Wtedy jeżeli w Biose włączony jest alarm który ma informowac jak któryś z wentylatorów sie zatrzyma z głośniczka systemowego mogą pojawiac sie różne "piski".

Najcześciej oznaczone to jest jako :

CPU FAN FAIL WARNING

SYS FAN FAIL WARNING

Obydwie te opcje ustam jako: disabled

A co z resetem? Bo z tego co wiem to te opcje fabrycznie sa raczej nieaktywne. Więc może Twoj problem rozwiąże zwykły reset Biosu.

Może to byc zły trop z tymi wentylami ale sam tak miałem i to była właśnie ta przyczyna.

(Razi3lek) #8

enjoypoznan Piski nie są ciągłe, pojawiaja się co jakis czas. Ten CPU Fan Fail moze być w RPM, czy jakos tam? :stuck_out_tongue: Jeżeli tak zrobie nic mi nie grozi? Przegrzanie proca, albo coś innego? Temperatura w chwili obecnej wynosi 40 stopni.

(enjoypoznan) #9

Nic nie grozi. To tylko alarm dodatkowy.

(Razi3lek) #10

Niestety dzisiaj rano objawy sie powtórzyły. Dźwięk nadal sie wydobywa nawet po zmianie ustawien w BIOSie. Jakieś propozycje? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.