Dzwięk z mikrofonu via internet


(Tlen90) #1

Witam.

Prowadzę własny salon sprzedaży pewnego operatora. Co miesiąc muszę nagrać jedną rozmowę każdego ze sprzedawców i ją ocenić. Teoretycznie mógłbym wynająć firmę która wysłałaby tak zwanego "cichego klienta", ale są to spore koszty, a z racji, że dopiero zaczynam biznes chciałbym zredukować wydatki do minimum.

Wpadłem więc na pomysł że fajnie byłoby móc w dowolnym momencie połączyć się z komputerem w salonie i mieć podsłuch z jego mikrofonu, ale tak, żeby konsultant nie wiedział, że akurat teraz jest nagrywany. Znacie może aplikacje które byłyby możliwe do ukrycia (a przynajmniej dające się zabezpieczyć przed wyłączeniem) wysyłające dźwięk z mikrofonu laptopa via internet??


(Drobok) #2

Takie coś jest nie wykonalne, chyba że mikrofon miałbyś ukryty. Albo wtyczkę na stałe przyłączoną do gniazda ;] Tak samo z softem, musiałbyś tak blokować wszystko by twój sprzedawca nie był w stanie obejść twoich blokad co również nie jest wykonalne, w wypadku zaawansowanego użytkownika komputera. A tak chodź byś sam napisał soft do tego, chociaż byłby niewykrywalny z poziomu exploratora windows, wrzuci sobie taki loga z otl, combofixa etc na to forum i już masz po programie. Tak samo gość może mieć własny dysk/bądź bootowanego cd, i już nie masz fizycznego dostępu do pc bo systemu nie ma ;]


(Tlen90) #3

No bez przesady. :stuck_out_tongue:

To nie jest sala informatyczna w gimnazjum tylko miejsce pracy i 4 pracownicy. :stuck_out_tongue:

Zabezpieczenie ma być tylko przed tym żeby nie wyłączyli tego poprzez Menadżer zadań. Żadnych kombinacji. :slight_smile:

-- Dodane 02.06.2011 (Cz) 22:39 --

Hmmm.... Rozumiem, że nikt nie ma pomysłu??