Dzwięk

(Snupi00) #1

Od pewnego czasu zauwazyłem, że jeżeli chce porozmawiać z kimś przez jakiś komunikator internetowy to on mnie nie słyszy - ja mowie ciagle do mikrofonu a on nic więc pomyslałem, ze mikrofon popsuty ale nie podłćzyłem inny i też to sama a no innym kompie wszystko piekdznie działa i slychac...W opcjach wszystko jest dobrze ustawiuone (czułosc na maxa itp) co moze byc przyczyna tego??

(M a x) #2

sprubuj podłaczyc mikrofon bezpośrednio do karty z tyłu kompa

(Polite) #3

Witam!

Sprawdź dokładnie jeszcze raz konfigurację karty dźwiękowej.

Odblokuj porty z którymi komunikuje się program przez który rozmawiasz.Odblokowanie portów poprzez zapore.

Na czas rozmowy wyłącz zaporę ogniową(firewall).

WIN.XP.SP2.

(Snupi00) #4

Ale to nic nie daje....nawet robiłem testowanie sprzętu i mnie słabo słychac....

(Polite) #5

Jakim programem się komunikujesz?Pytam,bo niektóre witryny wyświetlają całą konfigurację na znanych i popularnych kartach dźwiękowych i jak odblokować porty TP i UDP.

(Snupi00) #6

głownie TS (Team Speak) i Skype...ale problem pojawil się 2 dni temu wcześniej nie było tego - czułość ustawiona na MAX'a...Na innym mikrofonie to samo a na innym kompie wszystko działa...tylko u mnie cos nie tak

(USER) #7

Może coś z kartą dziękową ? Sprawdzałeś? (spróbuj nargać w programie siebie)

(Snupi00) #8

karta dzwiękowa jest wbudowana w płytę głowną a płyta działa więc nie sadze - nagrywałem siebie jak mowie normalnie to mnie nie słychac jak zaczynam prawie krzyczeć to tak ledwo ledwo....

(Polite) #9

Czy zaglądałeś również do:Start\Wszystkie programy i Pomoc i obsługa techniczna.Tam też można znaleźć rozwiązanie wszelakich problemów.

Uruchom Rejstratora dźwięku i sprawdź we właściwościach czy zaznaczony jest mikrofon.

Sprawdź również: Start\uruchom i wpisz: sndvol32 Też muszą być zaznaczone opcje: mikrofon,front,wave,linia telefoniczna,aux,center wraz z opcją zaawansowane i na dole okienka zaznacz opcję:Switch Mic-In to Center/LFE Output.

W zależności od rodzaju karty dźwiękowej opcja ta może nazywać się inaczej.

(Snupi00) #10

Jesteś wieli dokładnie już wiem co trzeba zrobić !!