Dźwięk

Dlaczego gdy oglądam jakiś film to często bywa tak ze nie słychać praktycznie słów aktorów, w momencie gdy zrobię głośniej to słychać ich ale wtedy efekty są zbyt głośne aby oglądać film, jaka jest tego przyczyna. Zaznaczam ze nie z każdym filmem tak mam.

Zapewne jest używany kodek AC3. Musisz w nim ustawic korektor. :slight_smile:

Jak to zrobić?

w panelu sterowania masz ac3 wejdz i widzisz chyba ten korektor co.

wchodze w START, wybieram panel sterowanie i nie ma tam żadnego ac3, moze powinienem cos zainstalowac, moze o inne panel ci chodzi?

Panel sterowania>>Widok klasyczny.

Jeśli masz jakiś Codec Pack to poszukaj w nim AC3 filter

Ok zrobilem widok klasyczno i o to co mam:

aktualizacje automatyczne, czcionki, data i godzina, odaj lub usun programy, dodaj sprzet, rukarki i faksy, dzwiek i urządzenia audio, ekran, java, klawiatura, konta uzytkownikow, kontrolery gier, mowa, mysz, narzedzia administracyjne, NVIDIA nView desktop Manager, opcje folderow, opcje internetowe, opcje regionalne i jezykowe, opcje telefonu i modemu, opcje ulatwien odstepu, opcje zasilania, p2p networking, pasek zadan i menu start, poczta, polaczenia sieciowe, skanery i aparaty fotograficzne, system, zaplanowane zadania. Niema ac3

Jaki masz odtwarzacz? Sprawdź czy masz w nim coś takiego /używane filtry/.

Sprawdź w Windows - system32, czy masz takie pliki jak ac3acm.acm, AC3API.DLL

nie mam tych plikow jakie wymieniles a uzywam All player V2.2 lub subEdit, zainastalowane mam koedi ffdshow

To zainstaluj AC3 filter np. stąd:

http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=21&s=12

zmień kodeka i będzie wszytsko git ja skończyłem z tym kodekiem bo na rynek wchodza darmowe dobre kodeki

Wielkie dzieki, pomoglo :slight_smile: