Dźwięki systemowe w XP

Witam

Mam taki problem. Od jakiegoś czasu nie odtwarzane są w moim systemie (XP SP2) dźwięki systemowe - dzwięk idzie na głośnik wewnątrz komputera a nie na głośniki zewnętrzne. Jeżeli chodzi o pozostałe dźwięki wszytskio jest ok, tzn. odtwarzanie muzyki, dzwięki innych aplikacji. Zainstalowałem ponownie sterowniki karty dzwiękowej (wbudowana na płycie gigabyte GA-K8V Ultra-939) - bez rezultatu. Dwie ważne uwagi: 1. nie mogę sprawić by ikona głośnika systemowego pojawiła się na pasku, 2. w okienku wybierania schematów systemowych dźwięków przycisk Play jest nieaktywny?

Z góry dzięki za pomoc.

Zrób tak weź panel sterowania i Dźwięki i urządzenia audio potem głos i tam zobacz czy masz poustawiane;)

Zacznij od sprawdzenia katalogu Media w Windows’ie. Czy przypadkiem nie masz go pustego. Tam są dźwięki , które system powinien odtwarzać. Czy ikona regulacji głośności nie pokazuje się mimo zaznaczenia w Panelu sterowania?

IgorM ,zapisz to jako wpis to rejestru i dodaj do niego.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]

"midimapper"="midimap.dll"

"msacm.imaadpcm"="imaadp32.acm"

"msacm.msadpcm"="msadp32.acm"

"msacm.msg711"="msg711.acm"

"msacm.msgsm610"="msgsm32.acm"

"msacm.trspch"="tssoft32.acm"

"vidc.cvid"="iccvid.dll"

"vidc.I420"="msh263.drv"

"vidc.iv31"="ir32_32.dll"

"vidc.iv32"="ir32_32.dll"

"vidc.iv41"="ir41_32.ax"

"vidc.iyuv"="iyuv_32.dll"

"vidc.mrle"="msrle32.dll"

"vidc.msvc"="msvidc32.dll"

"vidc.uyvy"="msyuv.dll"

"vidc.yuy2"="msyuv.dll"

"vidc.yvu9"="tsbyuv.dll"

"vidc.yvyu"="msyuv.dll"

"wavemapper"="msacm32.drv"

"wave"="wdmaud.drv"

"midi"="wdmaud.drv"

"mixer"="wdmaud.drv"

"aux"="ctwdm32.dll"

"msacm.msg723"="msg723.acm"

"vidc.M263"="msh263.drv"

"vidc.M261"="msh261.drv"

"msacm.msaudio1"="msaud32.acm"

"msacm.sl_anet"="sl_anet.acm"

"msacm.iac2"="E:\\WINDOWS\\system32\\iac25_32.ax"

"vidc.iv50"="ir50_32.dll"

"msacm.l3acm"="E:\\WINDOWS\\system32\\l3codeca.acm"

"wave1"="wdmaud.drv"

"midi1"="wdmaud.drv"

"mixer1"="wdmaud.drv"

"aux1"="ctwdm32.dll"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32\Terminal Server]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32\Terminal Server\RDP]

"wave"="rdpsnd.dll"

"mixer"="rdpsnd.dll"

"MaxBandwidth"=dword:000056b9

"wavemapper"="msacm32.drv"

"EnableMP3Codec"=dword:00000001

"midimapper"="midimap.dll"

IgorM - też miałem podobny problem i nie znalazłem odpowiedzi na żadnym polskim forum niestety, a jedynie na zagrnicznym.

Nie wiem czy miałem tak samo jak ty teraz ale nie zaszkodzi ci spróbować.

U mnie winą zaniku dźwięków systemowych było to że pliki w moim rejestrze odpowiedzialne za ich prace zostały poprostu uszkodzone przez kodeki (których nazwy ci niestety nie powiem bo nie pamiętam).

Wystarczyło znaleść te pliki w sprawnym rejestrze i skopiowac je do siebie. Zadziałało!

Jeśli będziesz chętny to ci je prześlę. Pozdrawiam.

Użyj opcji szukaj,temat był omawiany wielokrotnie.

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

Witam ponownie

Próbowałem wskazówek z poprzednich postów. Sytuacja teraz wygląda tak, że dźwięki można odtwarzać w panelu, w którym wybierany jest schemat dźwiękowy systemu = przycisk Play już działa. Niestety mimo to większość dźwięków idzie wciąż na głośnik systemowy: wszystkie ostrzeżenia, błędy, itp. Ale np. w Internet Explororze dźwięki przy przechodzeniu między stronami i pozostałe działają. Nie mogę też sprawić by w koło zegara pojawiła się ikona głośnika.

Próbowałem już kilku rozwiązań (deinstalacja sterowników, kodeków, naprawa kodeków, itp.), łącznie z powyższymi.

Pozdrawiam

IgorM , a dodałeś do rejestru to co podałem?

Tak. Bez zmian!