E mule

mam problem z iden. mam IP publiczne ale program nie widzi mojego adresu i automatycznie przypisuje mi low co moze być przyczyna ? z tego co wydedukowałem przyczyna moze lezeć po w protokole UDP ale czy w sieci lokalnej moze taki problem wystepować ???

sieć lokalna najczęściej jest przyczyną LowID :slight_smile:

to, że masz publiczne IP nie znaczy, że masz otwarte wszystkie porty :smiley:

więc jeśli każdy serwer przydziela ci LowID to może znaczyć, że:

  • firewall blokuje porty

  • porty są zamknięte przez administratora sieci

ok dzieki za podpowiedz mysle podobnie jak ty ze to wina po stronie dostawcy neta co do firewala to mam mułka puszczonego tak że nie powinno tu być problemu

Dlaczego mam tak mały numer ID?

Mały numer ID otrzymuje się, gdy serwer i inni klienci nie mają dostępu do Twojego komputera. Zdarza się, gdy komputer znajduje się za firewallem, który blokuje porty, lub przez maskowanie adresu IP.

Oznacza to, że nie można wymieniać się plikami z innymi użytkownikami z małym ID.

id klienta

-ID zostaje przydzielona kazdemu klientowi eMule automatycznie przez serwera zaraz po nawiazaniu polaczenia i gwarantuje bezproblemowa komunikacje pomiedzy klientami.

  • Wysokie ID oznacza ze port klienta (Standartowo 4662) jest otwarty i dostepny

  • Niskie ID oznacza ze port jest zablokowany , nieosiagalny lub ze nierozpoznano IP klienta.Przyczyna tego moze byc firewall , router albo proxyserwer.

  • Niskie ID nieoznacza ze niemozna nic zaladowac ale ma sie z nia “gorsze karty” :confused:

  • Poniewaz nieznana jest IP klienta z niskim ID musi kompletna komunikacja innych klientów byc prowadzona przez serwer z ktorym jest polaczony emule z niskim ID, co obciaza CPU serwera i zmniejsza tym ilosc uzytkownikow ktorych moglby obslugiwac serwer.

  • Serwery uzywajace patch lugdunum ograniczaja dlatego ilosc klientow z niska ID lub wogole niedopuszyczaja do polaczenia. - 2 klienty z niska ID niemoga wogole komunikowac ze soba.

  • Na pelnych albo przeciazonych serwerach moze sie takze zdazyc ze wazne informacje np. o miejscu w kolejce lub zapytania o plika moga sie zgubic co powoduje gorsze kredyty i zmniejsza predkosc downloadu.

  • Problem z niskim ID dotyczy tylko wymiany informacji i zapytan o pliki, transfer plikow powinien tez z niska ID dzialac.

  • Zdaza sie tez ze pomimo wolnego portu 4662 i poprawnej konfiguracji klient otrzymuje niskie ID co jest przewaznie przyczyna zle skonfigurowanych lub przeciazonych serwerów.

  • Na tej stronie mozna zkontrolowac dostepnosc portow : Test Portów

  • Jezeli nieuda wam sie uzyskac wysokiego ID to zaleca sie laczenie raczej z malymi serwerami z mala iloscia ludzi ktore maja wytsrczajaca performance zeby obsluzyc klientow z niskimi IDs na duzych serwerach (20000 ; 50000 user) przewaznie sa blokowane niskie ID.

  • Jezeli macie wyskie ID (Niskie ID jest ponizej 16777216) to wartosc jej niema zadnego wplywu na szybkosc transferu , wysokie ID jest po prostu wysoka.

  • Zeby obliczyc swoja ID na podstawie wlasnej IP nalezy wykonac nastepujace obliczenie:

IP: A . B . C . D ID = A + B *256 + C* 65536 + D *16777216 IP: 213.23.36.138 ID = 213 + 23*256 + 36 *65536 + 138*16777216 = 2317621205

  • Od wersji 23a zrodla z niskim ID zostaja odzucane zeby zminimowac obciazenie serwerow: Za wyjatkiem klientow z niskim ID ktorzy sa polaczeni z tym samym serwerem co wasz klient i za wyjatkiem klientow z niskim ID ktorzy chca cos od was zaladowac.

  • Przy bezposredniej wymianie zrodel miedzy klientami , klienty z niskim ID zoistaja pominiete.

opis pobrany z http://www.osiol.com/faq.htm#7 :slight_smile:

czy mam jakiś wpływ na to, że moje porty są zamknięte?

jestem jeszcze “zielony” jak mogę sprawdzić czy mam firewlla? Czy to zależy od antywirusa? Mam AVASTA. jaki mogę osiągnąć transfer, jeżeli ma radiowe łącze 128/64?

Tak!

(chyba że masz jakiegoś “dziwnego” admina twojej sieci to nie będziesz miał)

Jeżeli masz service packa 2 to masz firewalla!

Wchodzisz wtedy do panelu sterowania -> Zapora systemu windows -> I powinno być “włącz (zalecane)” dajesz zakładkę “wyjątki” -> dodaj port i wpisujesz jaki port ma być otwarty, jego nazwe żebyś wiedział do czego on jest i jaki tym “tcp” czy “udp”.