E:\ nie jest dostępny. Plik lub katalog jest uszkodzony

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale tak jak w tytule nie mogę otworzyć dysku E gdyż wyskakuje taki błąd

Z góry dzięki za pomoc

Na początek pytanie czy wcześniej korzystałeś z tego dysku ?

Drugie pytanie to czy jak otwierasz dysk C:\ również wywala Ci taką komendę ?

Trzecie pytanie na ile partycji przy stawianiu systemu dzieliłeś dysk ?

Zadanie pierwsze ściągnij sobie total commander i spróbuj dostać się do dysku e:\ za pomocą niego. Czekam na odpowiedzi i efekt

1, Tak korzystałem z niego.Wczoraj zawiesił mi sie komp i zresetowałem go to potem juz sie nie dało wejść na niego

2.Nie, tylko na E:\ wywala

3.Jest podzielone na 3 partycje.

Przy włączaniu total commanderem wyswiatla napis “Napędu nie znaleziono”

Jeśli masz czysty dysk E, proponuję spróbować format-u, jeśli nie to :

  1. Użyj komendy chkdsk x: \f - gdzie x - oznacza numer dysku w twoim przypadku po kolei c, d, e i parametr \f - próbuje oflagować bady i odzyskać z nich utracone dane

  2. potem sprawdź programem hdtune, czy nie ma nigdzie bad-sectorów, i czy dysk pracuje dobrze

  3. spróbuj użyć programu tdsskiller do wyszukania boot i rootkitów, które możesz mieć

  4. wrzuć logi OTL i Extras z programu OTL

Formatował na razie nie będe bo miałem dużo rzeczy tam

A z tym chkdsk to jak wpisać dokładnie?

jeżeli nie pomoże chkdsk to poczytaj o testdisk’u na 90% on rozwiąże Twój problem, no jeżeli dysk nie jest fizycznie uszkodzony.

chkdsk x: \R - Lokalizuje uszkodzone sektory i odzyskuje informacje, które można odczytać (implikuje użycie przełącznika /F).

Ale chodziło mi o to jak wpisać w tym pasku uruchom dokładnie polecenie?

start->uruchom wpisujesz cmd i chkdsk e /f lub /r

Wyskakuje komunikat “Odmowa dostępu z powodu niewystarczających uprawnien”

Musisz wywołać to narzedzie przy uruchomionym trybie pdoniesionych uprawnien

Czyli co trzeba zrobic ?

Z jakiego konta korzystasz? Odpal system w trybie awaryjnym i zaloguj się na konto administratora i wtedy spróbuj jeszcze raz.

Jeśli to system Win 7, bądź Vista to wiersz poleceń należy uruchomić z poziomu administratora i dopiero wywołać polecenie chkdsk z parametrem

Mam win 7 i po uruchomieniu jako admin wyskakuje komunikat Nieprawidłowy dysk scieżka lub nazwa pliku

Czy ta partycja nie jest przypadkiem surowa (raw) ?

Ale generalnie jest problem ze strukturą katalogów, to może być infekcja

wrzuć logi Extras i OTL z programu OTL , instrukcja

Surowa czyli o co chodzi??

Ja proponowałbym log, najpierw należy sprawdzić kondycję systemu, bo ona może być wyświetlana jako surowa, a w rzeczywistości może być problem z systemem

Revolver0 cyzli czekam na log OTL

Czasem windows jak jest nie poprawnie zamknięty/ reset/ awaria prądu gubi jaki system pliku jest na danej partycji i wtedy próba wejścia na nią nic nie daje,ale tak jak napisał Zeus__ może coś podłapałeś na kompie.

http://wklej.org/id/744086/-OTL

http://wklej.org/id/744088/-Extras

No i mamy infekcję niestety

zalecam:

:arrow: szybkie skanowanie Malwerbytes Antymalware

:arrow: tdsskiller

:arrow: Kaspersky Virus Removal

:arrow: adwcleaner

Na początek tyle po skanowaniach nowy log OTL i Extras, i przenieś do działu bezpieczeństwo

http://wklej.org/id/744167/ link z OTL

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.