E2160 overclocking

Mam problem z podkręcaniem E2160 .

Najpierw konfiguracja:

Foxconn P35A-S

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Chieftec (GPS-500AB-A) 500W

cooler: box :slight_smile:

Korzystałem z tego poradnika: http://egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Dzilelnik mam 1:1

timingi 5-5-5-15 i napięcie ram 2,025 v

FSB 266

Przy FSB 333 - nie wstaje

Przy FSB 288 - nie wstaje

Co mam zrobić żeby osiągnąć chociaż 2,8 Ghz ? Czytałem że na boxowym chłodzeniu można osiągnąć 3 ghz.

A napięcie Cpu, DDR ponosiłeś??

matik777 jednemu może się podkręcić do 3.1 jednemu do 2 a jednemu do 3.4. Procesor, procesorowi nie równy… może trafiłeś na felerny model :wink:

Daj FSB na to np. 288

Vcore podnies o najmniejszą wartosc do góry.

przy cpu na razie nie chcę grzebać :wink:

ram podniosłem do 2,025 v

Jaka byłaby różnica przy timingach 4-4-4-12 i napięciu 2,2 v ?

jak nie podniesiesz napięcia na Cpu to marna szansa ze cos wiecej podkrecisz no chyba ze o kilka mhz

zrob tak:

  • timingi daj na 4-4-4-12 i napiecie na nie 2,2v

  • fsb na proca daj 333, dzielnik 1:1 i napiecie przynajmniej o nastepna wartosc w gore

Ja bym się tu zajął na razie tylko i wyłącznie CPU i FSB. Podnoś FSB do momentu aż będzie się OS ładował, potem najwyżej jak już nie będzie wstawał podnieś lekko Cpu Vcore.

Później można trochę poeksperymentować z VTT.

dla twoich pamięci zalecane napięcie to dopiero 2,2V wiec nie szczędź im doładowania

poczytaj jeszcze tutaj

viewtopic.php?t=42924&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

matik777 , jako że mam taki sam procek, pamięci i płytę to napiszę Ci moje ustawienia z BIOSu (najnowszy), przy których proc chodzi stabilnie na 3,0 GHz

  • Fox Ratio Select 2:3

efazeti dzięki za pomoc :wink: Mam już 3 Ghz , chociaż wystarczyło by mi 2,8 :slight_smile: Przy dzielniku 2:3 wiatraki chodziły a płyta “pikała” (nie policzyłem ile razy :frowning: ).

Może zmienię jeszcze timingi na 4-4-4-12 i napięcie 2,2 v :slight_smile:

Ustawienia :

Fox Ratio Select 5:6

CPU FSB Type 800

Memory Target Frequency 800

CPU FSB Over Clock 1333

PCIE Frequency Over Clock 100

Configure DRAM Timing by SPD Disabled

timingi 5-5-5-15

C1E - disabled

CPU Voltage Margining Step 8

12.5mV x 8 - 100.0mV

Memory Voltage 2.115V

no przecież od początku pisałem może to minimalne napięcie do poprawnej pracy. wielu użytkowników pogania te kostki nawet 2,5V. jeśli mają dobre chłodzenie to twoim też nic nie będzie.

matik777 ustawił po prostu tak samo jak ja, widać ja trafiłem na jakieś lepsze sztuki (jak da się sprawdzić na jakich są kościach?)