E2180/2200 vs AMD X2 64 4400+

Witam.

Który z procesorów jest bardziej wydajny i który z nich kręci się lepiej ? Ogólnie powiedzcie którego bardziej opłaca się nabyć i mieć.

Procki E21xx są stworzone do kręcenia,

zresztą chyba wszystkie proce Intela są do kręcenia.

Ja bym brał E21xx

4400+ jest konkurencyjny, tylko, że po o/c zostaje tak daleko w tyle, ze przestaje sie liczyć.

Ja na jednym komputerze mam E2180 na drugim tego Athlona i zdecydowanie polecam Ci Intela.

E2160 kręcisz do 3.2 na box’owym chłodzeniu i się cieszysz dobrym komputerem.

:lol:

No tak weźcie nie przesadzajcie tak … mój przy podniesionym napięciu poszedł na 3,0Ghz na box’ie i temperatury prawie 70* … wyżej jest ciężko już coś wykręcić. Zawsze można trafić na lipnego proca.

Tak jak już wyżej było powiedziane, brać procka Intela

PS. Destroy wynik w twojej sygnaturze to max MHZ jakie osiągnełeś??

Jednak prawdopodobnie Athlon byłby troszeńkę lepszy do gier w porównaniu z Intelem.

To zależy od tego ile wyciśnie z Intela…

jak podkręcisz e2160 do 3GHz to ten procek jest lepszy niż 6000+ bez OC… :wink: ale po OC pewnie byłoby podobnie :wink:

AMD 4400+ kreci się do 3.1-3.2.

To mówicie że opłacało by mi się zmienić mojego 4400 na e2160 ?

A co powiecie na temat e2200

wiem o tym… ale wydajnościowo jak podkręcisz oba procki to intel wygra…

podkręcony e21x0… jeśli masz zamiar kręcić wyżej niż 3,5GHz to go kup :wink:

Heh widzę że nie potrzebnie inwestowałem w AMD :frowning:

Dobra panowie powiedzcie mi jeszcze czy za mój procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400@3100 i płytę główną ABIT KN9 wezmę tyle żeby kupić E2160/E2180/E2200 i jakąś płytę pod porządne OC ?

Powiem to, że teoretycznie jest lepszy od E2180, ale do OC już nie. Zresztą co tu dużo mówić niższy segment kręci się lepiej z serii E tzn. chodzi mi o przyrost mocy, dlatego E2160 jest lepszy od E2180 i tak dalej.

Proc ~190,-

Płyta (Gigabyte P31) ~200,-

Ciekawe określenie “podkręcony”. Czasem poprawniejsze nie byłoby “model z wyższym mnożnikiem”? :]

sprzedaj komplet za 420zł i kup e2160 + gigabyte p31-ds3l

Jeszcze lepiej, E2160 po o/c na 3GHz jest wydajniejszy od Athlona X2 po o/c na 3.5GHz.

E2160 ma mniejszy pobór prądu od Athlona i jest chłodniejszy.

Dla mnie bezsensowna jest zmiana z Athlona 4400+ @3,1Ghz Abit KN9 na P DC E2160

Ostatnio to te pentiumy nie chcą niektóre sztuki dobić nawet do 3ghz, rozumiem jak by ktoś zamieniał na E8200 lub E7200 to jest już jakiś sens ale tak to nawet można nie poczuć róznicy tylko więcej w 3d marku można mieć pkt nic więcej. troche w tym głową trzeba ruszyć czy w ogóle się opłaca nie raz

też nie widzę sensu zmiany, jeżeli już masz to miej .

Alinek wynik nie wiem czy max ale na pewno już blisko , jak kupie RAM’y to spróbuje. Tylko, że i tak SuperPi to przeszło, ale w orthosie od razu wywala ;p