E2180 OC - napięcia

(fufus) #1

Witam.

Mam procek Intel Pentium Dual Core E2180 (zresztą w sygnie napisane) i wykręciłem go na 3Ghz dając napięcie 1.35625V i problem polega na tym iż mimo że procek się nie przegrzewa co jakiś czas bios lubi zrestartować ustawienia OC :frowning:

Pamięci pracują z taktowaniem 900mhz 4-4-4-12 (domyślne 800mhz) ale na takich pracowałem już na mniejszym oc i nie było problemu. I pytanie na jakie podnieść napięcie tak aby prockowi nie dało to dodatkowych stopni oraz nie skróciło jego żywotności.

(Alzajac1) #2

Każda sztuka jest inna więc to musisz sprawdzić sam. Najlepiej testuj kompa programem Orthos i jeśli nie będzie wywalał błędów to znaczy że jest już dobrze (choć nie zawsze bo mi orthos wywala błędy a komp jest jak najbardziej stabilny). Podnoś także napięcie na pamięciach i mostku północnym.

Ja wykręciłem swojego tak jak mam w podpisie z napięciem 1.41V a pamięci 2.1V (temp proca w spoczynku 35*C w stresie 55*C).

(fufus) #3

dzięki ;] Potem spróbuje bo teraz pc nie mogę zrestartować. A "mostek północny" tzn. że napięcie dla porca?

(Alzajac1) #4

nie, to jest oddzielne napięcie (czasem zwiększenie go pomaga ale nie zawsze więc to opcjonalnie)

w biosie znajdziesz go zapewne pod nazwa north bridge bądź coś w podobie - u mnie są 3 opcje zmiany o 0.1V ; 0.2V i 0.3V.

(fufus) #5

dałem napięcie na 1.375 i zobaczymy co z tego wyniknie

EDIT:

Jest ok :slight_smile: Temat można uznać za zamknięty