E2180 OC - napięcia

Witam.

Mam procek Intel Pentium Dual Core E2180 (zresztą w sygnie napisane) i wykręciłem go na 3Ghz dając napięcie 1.35625V i problem polega na tym iż mimo że procek się nie przegrzewa co jakiś czas bios lubi zrestartować ustawienia OC :frowning:

Pamięci pracują z taktowaniem 900mhz 4-4-4-12 (domyślne 800mhz) ale na takich pracowałem już na mniejszym oc i nie było problemu. I pytanie na jakie podnieść napięcie tak aby prockowi nie dało to dodatkowych stopni oraz nie skróciło jego żywotności.

Każda sztuka jest inna więc to musisz sprawdzić sam. Najlepiej testuj kompa programem Orthos i jeśli nie będzie wywalał błędów to znaczy że jest już dobrze (choć nie zawsze bo mi orthos wywala błędy a komp jest jak najbardziej stabilny). Podnoś także napięcie na pamięciach i mostku północnym.

Ja wykręciłem swojego tak jak mam w podpisie z napięciem 1.41V a pamięci 2.1V (temp proca w spoczynku 35*C w stresie 55*C).

dzięki ;] Potem spróbuje bo teraz pc nie mogę zrestartować. A “mostek północny” tzn. że napięcie dla porca?

nie, to jest oddzielne napięcie (czasem zwiększenie go pomaga ale nie zawsze więc to opcjonalnie)

w biosie znajdziesz go zapewne pod nazwa north bridge bądź coś w podobie - u mnie są 3 opcje zmiany o 0.1V ; 0.2V i 0.3V.

dałem napięcie na 1.375 i zobaczymy co z tego wyniknie

EDIT:

Jest ok :slight_smile: Temat można uznać za zamknięty