E21xx czy Core2Duo?

Witam.

Jaka jest różnica miedzy prockami z serii Pentium E , a Core 2 Duo ? W cenie widzę, że różnica spora. No ale w takim razie czy warto dołozyć kase, skoro seria E to o ile się nie mylę także procki dwurdzeniowe ? (komputer do pracy , internetu, CZASAMI grania)

ps. a moze AMD lepiej ?

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html

Na powyższej stronie znajdziesz testy porównawcze

Z testu wynika:

tańsze - lepsze :smiley: ?

edit: jednak w innych testach widać różnicę

Bo to prawda. W różnych warunkach testowych procesory mogą zachowywać się zupełnie inaczej co jest całkiem naturalne. W Twoim przypadku raczej nie ma sensu przepłacać kupując Core2Duo, gdyż i tak nie wykorzystasz w pełni jego możliwości

Ja posiadam Intel Pentium Dual-Core E2140, a mój kupel jakiegoś Intel Core2Duo i powiem że Praca na Photoshop 9 CS2 nie widziałem różnicy, Core2Duo wg. testów jest tylko troszkę lepszy, od Pentium E, grzeją się tak samo, to co ich różnie to tylko to że C2D to Conroe a PDC to Allendale po za tym C2d ma 2Mb cecha a DC ma 1MB a różnica cenowa bardzo duża

Pentium Dual Core to odchudzona wersja Core 2 Duo (mniej L2) w aplikacjach różnica to ułamki sekundy podobnie jak w grach… większość aplikacji i gier nie wykorzystuje nawet 2 rdzeni, a nie co całej pamięci L2…

do takich zastosowań starczyłby athlon 3000+ am2