E4300 - czy da się go podkręcić z płytą Intela?

Witam.

Na początek parametry mojego blaszaka:

Płyta Główna Intel DQ965GF

GeForce 8600GT 256MB

C2D E4300

2x1GB GOODRAM 800Mhz

Modecom 400W

No to chyba wazniejsze elementy…

Chciałbym troszkę podkręcić owego procka jednak po przeczytaniu kilku informacji na temat płyt intela troszkę się załamałem. Czy prawdą jest że rzeczywiście nie da sie podkręcić C2D oraz innych procesorów intela na płytach głównych intelowskich?

Poszperałem w biosie mojej płyty głównej i jedyne co mogę zrobić to zmienić taktowanie i (chyba dobrze powiem) timeing RAM-u… Co do procka to nic nie ma, ani możliwości zmiany FSB ani napięcia (wszystko jest poblokowane). Płyta jeżeli chodzi o parametr to jest bardzo dobra więc mozna by jeszcze coś z tego procka wykrzesać…

No i w tym momencie czas na pytania:

1. Czy ma może ktoś taki zestawik lub podobny i udało mu sie jednak tego procka podkręcić??

2. Może są jakieś programy którymi można by to zrobić (no bo w BIOS-ie nie da rady nic)?

3. Jeżeli na powyższe pytania niestety pojawi się odpowiedź (najmniej przeze mnie akceptowalna, no ale niestety może sie tak zdarzyć), to jaka dobrą i w miarę tanią płytę możecie mi polecić, bo tak łatwo nie chce rezygnować skoro mogę mieć procesor dorównujący osiągami serii Extrem (no ale to tak na marginesie :smiley: )

P.S. Jest to moja pierwsza płyta intela, niestety w chwili zakupu nie myślałem jeszcze o OC, ale mam nadzieje że moje przypuszczenia się nie sprawdzą…

Płyty Intela nie nadają się się do oc, jedynie Bad Axe (na intel x975) ponoć dają opcje do oc.

Chcesz kręcić zmieniaj płytę. Programowo np clockgen, ale można sobie narobić problemów przez takie oc.

Płyta np Foxconn P35A ~400 zł

Jakiego masz modecoma feel, mc, pnf, inny?

Jeśli masz “Feela” to moze byc chwila :smiley:

a co do O/C to polecam forum http://overclock.pl/forum/ na pewno pomogą

Dokładnie, to jest “Feel”…

Bo z tą płytą to była jeszcze taka akcja, że na paczątku to miał być ABIT IB9, no i jak mi w sklepie kompa montowali to powiedzieli “że procesor się nie może z płytą zgrać i że komputer się nie uruchamia tylko jest niebieski obraz i się nic nie dzieje” no i zaproponowali mi intela płytę no bo powiedzieli że tego samego producenta obydwa podzespoły ta na pewno się zgrają…

A jak już wcześniej wspomniałem, nie wiedziałem że Intel na Intelu się nie da kręcić i że ma taki “dziadowski” bios na swoich płytach, no ale będzie to dla mnie nauczka na przyszłość…

A zastanawiałem się jeszcze nad ABIT-em AB9 oraz EVGA nForce 650i Ultra (nie droga a całkiem przyzwoita). Co o tym sądzicie?

P.S. A ten FOXCONN nie powiem bo też “galanty” jest… :smiley:

P.S.2. Albo poczekać jeszcze troszkę i przymierzać się na płytę która będzie obsługiwać pamięci DDR3 (na pewno troszkę stanieją)??

Zbędny wydatek

Bierz Foxa

A co powiecie o:

Asus P5B & Gigabyte 965P S3/DS3

Też w miarę dobre płytki…

Przeczytałem też poradnik na >tej< stronce i właśnie polecają te wyżej wymienione płytki, a tego Foxconna juz raczej jako druga opcje…

porządna płyta pod intela swoje kosztuje… w przypadku tych tańszych rozwiązań po OC jest większe prawdopodobieństwo że poleci chipset.

Ciekawe czy jeszcze je robią, na Gigabyte możesz mieć podobne ‘‘o/c’’ jak na Intelu, niektóre serie płyt niby pozwalają na o/c ale może w ogóle się nie dać podkręcić. Abit IB9 nie daje w ogóle opcji do o/c, AB9 nie kupisz, a w Evga nie warto się pakować, ma nie najwyższą jakość wykonania.

Foxconn P35A + Amacrox AX450-PNF na Feelu oc może się skończyć w snopie iskier z zasilacza i dymie z palących się podzespołów.

Edycja

Pomyliły mi się płyty IB9 daje o/c ale nie za wielkie chyba 320-350 fsb, IL9 Pro się nie kręci.

Nieraz dużo daje aktualizacja biosu

Ale to w konkretnych płytach, a tutaj wątpie żeby coś pomogło

Za podobną cene można mieć płytki które robią większe fsb