E4300 i jego kręcenie

poluzuj timingi daj: 5-5-5-15, jak nic nie pomorze daj więcej V na pamięci

temperatura napewno nie - w biosie pokazuje 30 stopni. sprobuje pozniej zwiekszyc na pamieciach napiecie

To temp. jest bardzo dobra…

Spróbuj zwiększyć napięcie narazie nie

a może być tak, że komp musi troche “pochodzić” przed oc? bo mam go od wczoraj…

nieee :stuck_out_tongue:

zrobiłeś to co ci napisali?

nie wiem czy probowac bo… ostatnio jak znowu musialem resetowac kompa to mi sie windows zepsul i musialem reinstalwoac :confused:

1.6 spokojnei wytrzyma :stuck_out_tongue:

Daj 1.4

Vdimm też podnieś na pamięciach

Jakie masz timingi?

Jakie temperatury?

BOXa masz?

Temperatura w idle kolo 30 stopni w stresie kolo 38 wiec male:p boxowe chlodzenie. 5-5-5-15 na ramach, nie zmienialem timingow.

Vdimm na ile ? nominalnie jest 1.8, dac 2.0 ?

Tele

Nie ma mniejszej przedziałki :?:

1.4 na proca

1.9 na ramy

Jak nie odpali to 2.0 na ramy i na proca zwiększaj stopniowo tak jak masz w biosie.

znowu probowałem podkrecic, z biosu podkrecilem na 2,6 to nie wstał, a na mobo w Post bylo oznaczenie C1 (btw. ma ktos moze jakas stronke gdzie jest napisane ktore oznaczenie co znaczy? pomogloby mi), z uGuru na windowsie ustawilem FSB na 266, 1.4v na procku i 2.0v na pamieciach to tez sie zawiesil po kilku minutach :confused:

To daj większe napięcie na NB

nowe info ;O

przestawilem dzielnik na FSB 4:5 DRAM i chodzi stabilnie @ 2,7ghz 1,4v oraz 5-5-5-15 2.0v :stuck_out_tongue: wlasnie robie stress prime zeby sprawdzic jak temperaturka ale nie przekracza 60 w pelnym stresie wiec chyba luz

Zrób też próbke PI 1M

Do tego pograj też w jakieś wymagające gry

Jak temp będzie poniżej 60 to kręć dalej

no i idzie na 3.0 :smiley: przy napieciu 1,425v (na nizszym mi wyskakiwaly bledy w ORTHOS’ie). przy tescie procka w orthosie max temperatura to jak narazie 65* :slight_smile:

Ja bym zmienił chłodzonko i kręcił dalej…

Też mam takie… albo o wyższe… :wink:

Ja narazie więcej nie podkręcam bo nie potrzebuje… :wink:

to teraz przestaw 1:1 tak aby było synchronicznie.

i na końcu zjedź z timingami w dół.

ale nie rozumiesz, że nie moge tak ustawić? jedyne opcje to:

3:4 , 3:5, 4:5, 1:2

a pamiątki dają sobie rade @ 830mhz

a napisałeś to wcześniej o_O

C1 to błąd RAMu.