E5200 niestabilny powyżej 266fsb (3325mhz)

Witam mam mały problem z oc e5200. Posiadam płyte msi p45 neo3-fr, na której są zworki do zmiany fsb. Aktualnie mam ustawione 266-333 co przy fsb 266 i mnożniku 12.5 daje 3325ghz, napięcie 1.3675, orthos działa i nie wyrzuca błędów. Problem tkwi w tym, że procesor jest już niestabilny przy 280fsb nawet jeśli dovoltuje go do 1.5v. Dzielnik pamięci staram się ustawiać tak, żeby chodziły poniżej 800mhz ew. trochę wyżej. Bios mam wgrany najnowszy, temperatura w stresie poniżej 65 stopni. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, czy to już koniec jego możliwości?

E5200

MSI P45 Neo3-FR

Kingston 2x2gb 800mhz cl6

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Każdy CPU kręci się inaczej - ustaw stabilne FSB i tak zostaw.

Mój E5200 ma koniec na FSB 300 i nic nie zrobisz, aby poszedł dalej.

na poczatek zjedz z mnoznikiem do x8-10 i ciagnij fsb - nie wychodz powyzej 1.5v, bo to niewiele daje w tym wypadku

napiecia na NB, ram, strap itp. poustawiane?

nie stosuj mnoznika polowkowego, nie wszystkie plyty sobie z tym radza, szczegolnie po OC

Tak napięcia na sztywno ustawiłem trochę wyższe na ramie i chipsecie. Zaraz spróbuję z niższym mnożnikiem.

PS. Mam jeszcze pytanie co do tych zworek. Czy np jak chce ustawić fsb 300 to zworki muszą być 266-333 czy to nie ma znaczenia i one są poprostu alternatywą do oc?

Dodane 03.12.2009 (Cz) 14:57

Lipa niby przy mnożniku x10 chodzi na 333fsb i jest stabilny, ale daje mi to samo jakbym miał 266x12.5. Procesor nie jest stabilny powyżej tych 3.4 GHz… ktoś ma jeszcze jakiś pomysł czy to już koniec tego proca?

Chyba koniec. Mój E7200 poleciał na 3,5GHz i dalej nie chce. A to jakby nie patrzeć ta sama rodzina.

nie do konca,

wyzsze fsb oznacza nizszy mnoznik na ram - to mozna teraz z pamieciami kombinowac…

a to tez wplywa na ogolna wydajnosc systemu 8)

chodzi ci o to, żebym teraz próbował oc pamięci?

a jak :smiley:

po co krecic samego proca, skoro reszta… odstaje 8)

inna sprawa, po co krecisz - dla zabawy czy faktycznej potrzeby?

jesli dla punktow w benczmarkach, to radze stosowac profile w biosie (jesli jest taka mozliwosc) i na karcie - troche pradozerny komp sie staje i nie warto go trzymac 24/7 na wyzylowanych wartosciach

dla proca wlacz eist i c1e, w niczym nie przeszkadzaja a obnizaja mnoznik i napiecie cpu

jesli z potrzeby, to zadbaj o dobre chlodzenie - teraz zima idzie i ogrzewanie wlaczane, co nie polepsza sprawy

Ja zacznę inaczej:

Jakie chłodzenie i zasilacz?

Kręcę i dla zabawy i dla potrzeby w końcu po to wybrałem e5200 i liczyłem na więcej niż te 3.4GHz, a dodatkowa wydajność przyda mi się choćby w GTA IV. Chłodzenie to freezer 7, a zasilacz modecom premium 500W. Wiem, że zasilacz jest na czarnej liście, ale od ponad roku ciągnie tego proca na 3.4 i jeszcze grafike również po oc. Na prawdę nie sądze, że to z winy zasilacza bo sprawuje się na prawdę ok, zero problemów z nim, a jeśli już to zostawie na tych 3.4ghz bo nie mam żadnego zasilacza firmowego na którym mógłbym sprawdzić.