E5200 Temperatura odczyt na co patrzeć?

(Jarek Maj) #1

Witam podkręciłem proca do 3250mhz (bez zmiany napięcia) i teraz sprawdzam temperatury w stresie na puszczonym orthosie i nie wiem na które temperatury mam zwracać uwagę na temperaturę poszczególnych rdzeni czy całego procesora ??

11274.jpg

(Michalheo) #2

Patrz na temp rdzeni i wyciśnij ze swojego CPU ile się da. Jakie masz chłodzenie? Czyżby box??

(Jarek Maj) #3

No właśnie mam boxa a przy takich temperaturach to nie wiem czy mogę cisnąć dalej ?

(Michalheo) #4

Nie jest to jeszcze temperatura niebezpieczna ale z pewnością niezbyt korzystna. Decyzja należy do Ciebie. Jeżeli chcesz wycisnąć max ze swojego CPU, zainwestuj w lepszego coolerka.

(Jarek Maj) #5

No zainwestuje tylko jeszcze niewiem w jaki myśle o Scythe Ninja ale nie moge sie zdecydować.

(JNJN) #6

CPU ma max 74 stopnie , tak więc na boxowym wentylu spokojnie może iść. Ja pracuję na jednym kompie na takim CPU i oryginalnym coolerze Intela i jest podkręcony do 3750 i nie ma problemów. Ale zasada jest taka czym niżej tym lepiej. Jak masz w stresie około 70 stopni to gra.

(Jarek Maj) #7

OK Dzięki wielkie czyli mogę sobie jeszcze pokręcić :slight_smile: Myślę że wymiana pasty na jakąś dobra obniży mi kilka stopni na rdzeniach i nie będę musiał zmieniać chłodzenia :slight_smile:

(JNJN) #8

Metoda prób i błędów, każdy CPU inaczej się kręci, mój poszedł na 12.5 x 300 dalej nie próbowałem na takim chłodzeniu.

(Jarek Maj) #9

Ja narazie nie mam kasy na lepsze chłodzenie wykosztowałem się na płytę i procka. Zamówię teraz dobrą pastę termoprzewodzącą i będę kręcił dalej tylko teraz jaką wybrać chce coś dobrego i łatwego w nałożeniu :slight_smile: do 30 zł

(JNJN) #10

Może się przyda.

viewtopic.php?f=7&t=72248

(Jarek Maj) #11

Dzięki za link

Zdecydowałem się na pastę Zalman ZM-STG1 bo łatwo się ja rozprowadza i jest w testach utrzymuje się w czołówce http://pclab.pl/art24195-9.html

Tylko że teraz nie wiem czym usunąć starą pastę z procka ponieważ nie mam żadnej z tych rzeczy

Może zwykłym spirytusem ?

Dobra poczytałem trochę i sam sobie odpowiem na pytanie lepiej kupie ten alkohol izopropylowy bo spirytus zostawia osad po odparowaniu