E6600 czy E5200? Wymiana PC>Laptop

Witam mam dość nietypowe pytanie… otóż kupuję niedługo komputer z prockiem E5200. Mam też laptopa Asusa C90 z prockiem E6600. Czy procesor z lapka jest lepszy od wymienionego 5200 ? chodzi mi o to że w lapku się grzeje dość mocno. I pomyślałem, że jak skończy mi się gwarancja na laptopa to sobie zamienię te procesorki, w noteboku nie potrzebuję tak mocnego, a w PC się przyda. (Jeżeli oczywiście E6600 jest lepszy od E5200) No i teraz pytanie czy taka wymiana się w ogóle opłaca i się da to zrobić samemu w domu:-) Proszę o pomoc. W nowym PC będę miał zasilacz 430W. Czy wystarczy na procek 5500? Czy laptop nie będzie miał problemów z włożonym E6600. Dziękuję za zainteresowanie się tematem.

W laptopie masz mobilne procesory, a w kompie zwykłe. Nie są one ze sobą kompatybilne tak więc nie przełożysz.

procesora mobilnego nie włożysz do stacjonarnego komputera i na odwrót

Aha dzięki. A kiedyś czytałem, że procek z mojego laptopa jest procesorem desktopowym co to znaczy? Ja znalazłem info że jest to procesor stosowany do komputerów stacjonarnych?

czekaj, czekaj…

Źródło: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As … 331.0.html

tak, twój komputer ma socket jak stacjonarne komputery, ale tego procesora nie opłaca się przekładać, jest słabszy od e5200

No właśnie tak mi się wydawało, chodziło mi o to żeby w laptopie mieć słabszy procesor… więc rozumiem, że właśnie E6600 jest słabszy… dzięki za pomoc… :slight_smile: