E8200 i oc

Witajcie. Mam procka e8200 i bez kręcenia w CoreTemp wyskakują mi temperatury ponad 50°C. Nie wierzyłem w to i sprawdziłem w biosie, lecz tam są również takie same temperatury. Więc chciałbym Was spytać czy to normalne? Chłodzenie mam boxowe, czytałem na różnych forach, ze można go spokojnie podkręcić do 3Ghz zmieniając FSB na 300. Ale boje się ponieważ bez żadnych operacji po o/c do 3ghz mam temp ponad 60-70°C. A wiec czy warto?

“bez kręcenia w CoreTemp wyskakują mi temperatury ponad 50°C” w idle rozumiem?

Jaki masz porządek w budzie? Jak z przepływem powietrza? Kurz, bród? Jaka pasta termoprzewodząca, jak nałożona i kiedy?

Dotknij radiatora ręką i zobacz czy faktycznie jest aż tak gorący - czujniki mogą przekłamywać. No ale jeśli faktycznie taka temp, to sprawdź czy chłodzenie dobrze przylega i się nie rusza.

Ogólnie to jeszcze nie odkręcałem kompa, bo składali mi go w serwisie gdzie kupowałem więc na razie nie odkręcam. :stuck_out_tongue:

No to ogólnie nic nie zrobisz. Oddaj kompa na gwarancji, jeśli nie chcesz się do niego dotykać i tyle - niech oni się martwią. (w ogóle dziwne, że zabierasz się za oc, nie chcąc nawet otworzyć obudowy… ciekawe jakbyś sobie poradził z ew resetem biosu…)

Skoro muszę sprawdzić, to jutro się wezmę za to bo dziś już nie warto. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Seria E8xxx często miała uszkodzone czujniki temperatury rdzeni, tak więc jeśli masz porządek w budzie, nie ma kurzu, jest dobra pasta termo i dobrze założony radiator i temperatura ciągle 50st to idź do serwisu. Sprawdzisz przy okazji, jaki masz zasilacz, te tańsze/słabsze nie nadają się do OC :slight_smile: