E8400, godram pro 900, ustawienia bezpieczne na codzien

masz w napięciach (tam gdzie napięcie NB) takie równanie 12,5 x [tu wpisujesz liczbe] = [wynik]

jak wpiszesz 8x to zwiększy się V o 0,1 np. 1,1V zrobi ci sie 1,2V jak wpiszesz 4 to zwiększy się o 0,05V :slight_smile:

ok, dzięki :slight_smile: tak myślałem, ale wolałem się upewnić

przy okazji zapytam sk91 , jakie masz ustawione napięcie na procku przy 3,6GHz

to nie ma znaczenia bo obecne E8x00 kręcą się słabiej, poza tym nawet sztuki z tej samej seri mogą potrzebować innego napięcia…

PS. do oc na foxconnie P35A-S radziłbym zainstalować bios P36 (nie ma problemów z niewstawaniem płyty)

dlatego chcę porównać :slight_smile:

w cpu-z pokazuje, że bios mam z 12/12/2007

w fox liveupdate pokazuje jaką masz wersje biosu

Zainstaluję i sprawdzę.

Mam albo coś źle ustawione albo pecha, że trafiłem na słabą sztukę do OC - aby system uruchomił się na 3,8 muszę mieć 1,45V, a w orthosie wyrzuca błąd już po paru sekundach :frowning: gdybym wiedział, nie kupowałbym tego mugena.

Może pomogłyby ustawienia napięcia GTL, ale ich na foxconnie chyba nie można zmieniać :confused:

3,8 na 1,45V?? wow, to coś chyba nie tak masz albo moja sztuka dobrze się kręci (wersja TRay + Noctua NH12-U12P)

ja 3,8GHz wyciągam na 1,3V na procu i 1,34 na NB. max doszedłem do 4,11GHz przy 1,32V na procu (NB bez zmian 1,34V) ale to już jak załączyłem orthosa to po 20 sekundach błąd był i potem komp sie zresetował :stuck_out_tongue:

najwyższe ustawienia jak dotąd bez błędu w orthosie to o ile dobrze pamietam 4,01GHz (też coś ok 1,31V na procu)

BIOS na foxconie mam P36.

a na codzień teraz mam ustawione FSB 400MHz, dzielnik 5:6 i RAM chodzi na 960MHz, proc 3,6GHz.wszystko to przy napięciach: proc: 1,23V, RAM 2 V, NB 1,3V

zaktualizowałem biosa do P36, ale raczej to nic nie dało - aby system uruchomił się na 3,6 musiałem dać napięcie 1,36V, ale i tak w orthosie wywala od razu błąd :frowning:

no to coś nie tak, a jaki RAM masz?

ja 3,4GHz wyciągam przy 1,16V :]

nawet nie sprawdzałem czy 3,6GHz bez błędów w orthosie będzie przy niższym niż 1,22 V napięciu, pewnie poniżej 1,2V mógłbym ustawić ale nie mam czasu na testowanie długie.

może masz E8200 a nie E8400? E8400 żeby aż tak słabo sie podkręcał?

Ja na swoich goodramach pro leciałem na 1200Mhz przy 4-3-3-7 :slight_smile: póki się nie “spaliły” xD ale to chyba jakaś wadliwa sztuka była bo pamięci działały normalnie, ale po kilku godzinach wywalały błędy nawet na 900Mhz… Przy napięciu 2.2V spokojnie ustawisz 4-4-4-12 przy 1200Mhz, a z tego co zauważyłem przy taktowaniach od 1100 do 1280mhz nie widziałem najmniejszej zmiany w wydajności, nawet w testach. Więcej dawało obniżenie timingów niż podwyższenie MHz :stuck_out_tongue:

tak procek mam E8200, ale nawet jak był test to poszedł im na 3,6 na standardowym napięciu, a pamięci mam cruciale (one się w miarę dobrze kręcą)