E8400 i standardowe Vcor 1.5V

(system) #1

Posiadam płytę Gigabyte ga p35 DS3, i standardowe napięcie na procesorze E8400 wynosi 1.5V. Czytałem że takie nie jest zalecane nawet przy dużym OC. Co mam zrobić? Czy zostawić to i się tym nie przejmować? Wszystko działa stabilnie, i nic nie podkręcam.

(efazeti) #2

zdaje się, że standardowe napięcie tego procka to 1.225V a nie 1.5V

(system) #3

Ale takie mam w biosie i pisze na samym dole że takie jest standardowe. A do tego w speedfanie mam coś takiego: vcore.JPG

(efazeti) #4

widocznie Twoja płyta tak rozpoznaje, co nie zawsze musi pokrywać się z prawdą

jeśli nie masz zamiaru podkręcać procka to ustaw napięcie w BIOSie na 1,225 ewentualnie 1.25V lub 1.3V (powinien chodzić stabilnie), dzięki temu spadnie temp. procka i wydłuży się jego żywot :wink:

(Rafallobocki) #5

daj jeszcze screena z CPU-Z :slight_smile: być może speedfan nie ogarnia :stuck_out_tongue:

(system) #6

Ustawiłem tak jak mówił kolega na 1.24 i jest ok:) Dzięki.

(system) #7

Jeszcze mam pytanie co do tego zmiennego mnożnika, gdy mam włączony softimage (takie coś jak 3D S Max) mam mnożnik 6. Gdy zaczynam coś robić ustawia się na ten 9, i tu moje pytanie czy jeśli wyłączę to (tzn zablokuje ten mnożnik), to uzyskam większą wydajność czy nie?

(Mariosti*) #8

Nie, ten mnożnik zmienia się po to aby oszczędzać energię gdy nie korzystasz z procesora znacząco.