E8400 - temperatury, dziwne odczyty

Corsair HXEU 620 W.

Narazie 3,9GHz. starczy na dzisiaj :] dopiero zaczynam wiec nie chce sprzętu uszkodzić :]

e tam przejmujesz się głupotami, liczy się polot i finezja :smiley:

wentylki na full i dociśnij do 4,2 przynajmniej

Jaka pasta termoprzewodząca między procesorem a chłodzeniem? Jeśli wolno się chłodzenie nagrzewa to może jakaś marna jest, albo za dużo nałożone jej jest, w razie czego z zalmanem stg-1 nie ma tego problemu.

arcitc cooling MX-2 b,dobra pasta, łatwo ją można rozprowadzić tekturką, np zbędną wizytówką :wink:

Czyli wciąż bez porównania gorzej od zalmana :]

pasta termoprzewodząca ta któa była w zestawie Noctua NH-U12P czyli o ile dobrze pamietam to ta pasta: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,49153/

nałożyłem jej niezbyt dużo, tak w sam raz wg mnie. radiator sporo razy obracałem delikatnie zeby sie ladnie rozprowadzila.

temperatury w sumie nie są złe az takie chyba - idle nawet przy 3,5-3,7 GHz to 30-33 max.

w stresie bez podkręcania około 45, przy 3,7GHz po orthosie bylo ok 53-55 stopni CPU i ok 60 rdzeń.

Hmm w testach wypada jak mx-2 czyli bardzo dobrze… Może pokatuj procesor prime’em 95 tak przez 30min i wtedy sprawdź czy radiator się rozgrzał, kiedyś przecież musi :stuck_out_tongue:

wcześniej dzisiaj po pol godzinie orhosa i około godzinie testowania dema NFS Pro street radiator ledwieco letni był :wink: (testowalem wszystko przy 3,4 GHz, RAM 900MHz)

temperatura CPU w stresie wahala sie ok 51-53 stopni a rdzeni 58-59.

GPU nagrzal sie do 55 stopni okolo wiec chyba tez nie najgorzej.