EaseUS ciągle powtarza "move data/file"


(pivor) #1

Witam, potrzebuję szybkiej odpowiedzi póki komputer działa.

No więc użyłem EaseUS do sklejenia dwóch partycji miedzy sobą (obydwie po kolo 100gb danych)

Po paru godzinach dzialłnia Easeus w boot mode pokazuje 100% w total process i 100% w current operation ale ciągle powtarza "data move" i "file move" w kółko.

Proszę o pomoc.


(rgabrysiak) #2

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(Djzon) #3

W celu zapewnienia sprawnego i skutecznego procesu pracy i ochrony danych , można sprawdzić poniżej wskazówki przed zmiana rozmiaru / przenoszenia partycji:

1 . Zamknij wszystkie inne aplikacje, w tym oprogramowanie antywirusowe i firewall , gdy działa program.

2 . Proszę uruchomić chkdsk / r , a na zajętych defragmentacji partycji przed użyciem EASEUS Partition Master .

3 . Proszę zachować 5 ~ 10% wolnego miejsca , potrzebuje trochę przestrzeni dla wymiany danych podczas zmiany rozmiaru .

4 . Jeśli to możliwe, należy wykonać kopię zapasową ważnych danych kopii zapasowych w bezpiecznym miejscu , takich jak zewnętrzny dysk przed zmianą rozmiaru . Kopia zapasowa jest zawsze konieczne przed podziałem . To jest dla bezpieczeństwa danych rozpatrzenia.

5 . Jeśli jest dużo danych na partycji , to zajmie dużo czasu, aby zmienić jego rozmiar . Proszę nie zamknięcia lub ponownego uruchomienia komputera bezpośrednio czy proces zmiany rozmiaru wydaje się przestać działać , a nie , należy sprawdzić , czy kontrolka na dysku jest nadal migają , czy nie, jeśli tak, to program wciąż działa , trzeba być cierpliwym czekać .

6 . Jeśli istnieje wiele danych na temat zaangażowanych partycji ,zmiana rozmiaru zajmie więcej czasu . W tym przypadku proponuję zrobić operacje krok po kroku . Zastosuj operacje jedna po drugiej .

7 . Proszę nie robić żadnych zmian na ukrytej partycji przed partycji podstawowej ( w niektórych komputerach marki , szczególnie dla laptopów ) w przypadku awarii pracy .

8 . Jeśli nie trzeba podział urządzenia zewnętrznego , należy odłączyć urządzenie zewnętrzne przed uruchomieniem Easeus


(pivor) #4

Dzięki za odpowiedź ale mi chodziło o to, że euseus w czasie wykonywania operacji w dosie niby miał 100% entire process i 100% current operation ale ciągle w kółko wykonywał “move file” i “move data” jakby się zapętlił.

Ale to już nie ważne, wkońcu skończył, po 5 godzinach.


(Cedar) #5

pivor , Ta operacja może trwać nawet kilkanaście godzin przy dużych i zapełnionych partycjach, więc należy się uzbroić w cierpliwość, bo jej przerwanie może się skończyć utratą części danych.