EASEUS partition master problem

witam

mam laptopa lenovo y560 i chciałem na nim podzielic dysk 500Gb i w tym celu uzyłem programu EASEUS partition master.

No i wszystko ustawiłe i zatwierdziłem i komputer wyłączył sie i podczas ponownego uruchomiania pojawiła sie czarny ekran z napisem “missing operating system”. Jest to podobno normalne, bo wykonuje on wtedy żadaną operacje i nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt ze to juz trwa 2,5 godziny.

I nie wiem co mam teraz robic, czy czekac dalej czy robic cos innego, prosze o pomoc. Dodam ze nie chciałbym stracic danych z dysku.

Musze cię zmartwić.Pomoże jedynie reinstall systemu. Jeżeli chcesz i jeżeli masz drugi komputer to polecam ściągnąć płytę Live CD wypalić na płytę, wrzucić na komputer i zgrac najważniejsze dane na któryś z dysków lub pendrive."Missing operating system’’ oznacza iż straciłeś system operacyjny w dosłownym tłumaczeniu. Pewnie dzieliłeś partycję systemową i niestety program nie potrafił jej podzielić, wystąpił pewnie jakiś błąd.Niestety także możliwe że partycje nie będą chciały się otworzyć wtedy tylko zformatowanie i odzyskanie plików programem do tego przeznaczonym.Na przyszłość nie dziel partycji systemowej :slight_smile: