Eboki - nielegalne, jaka grzywna, kara?

Witam!

Chciałem zapytać się jakie jest max. kata / możliwość pozbawienia wolności, czy też nic (jak mi się wydaje), za posiadanie nielegalnych eboków, ściąganie ich lub rozpowszechnianie.

Ja takowych nie posiadam i nie czytam, ale pewna osoba chciała bym je dla niej pościągał, a nie chce, i nie zamierzam, a chce ją nastraszyć :slight_smile: , ale potrzebuje do tego konkretnego paragrafu :lol:

sprawa łatwa jest w przypadku programów, gier, ale nie w sprawie eboków.

Wymyśl coś np Nie ściągne Ci e-booka bo dostane grzywnę i jest na to paragraf

Jeżeli ściąga eboka np z Panem Tadkiem jest to zupełnie legalne (wygasły prawa autorskie). Ale na przykład: Kod Leonarda czy Harego Pottera jest to już nie legalne.

to jakieś wojenne rzeczy - Historyk.

Powiedz, że: kopiowanie i pobieranie z nielegalnych stron oprogramowania powoduje eksplozje komputera, stopienie się monitora oraz/i ucięcie głowy przez włożoną płyte w napędzie (jeżeli takowa znajduje się w napędzie). ;D powinno starczyć. :stuck_out_tongue_winking_eye: a tak poważnie to idź na psy, napewno Ci powiedzą i przy okazji zrobią Ci rewizje… o_O"

yhm, a Tobie sie już mieni bym ja miał rewizje

yyyyyy… joke? --_–

dobra tam, i tak mu nie ściągnę

to mój łysy nauczyciel historii to chciał, głównie jakieś mapy i pierdoły wojenne… :?

przysłał mi ok. 300 pozycji!

niech sobie sam ściąga… co to ja jestem…

on jest jakiś “dziwny”

Jeszcze dodam, że ściąganie i posiadanie samo w sobie jeszcze nie jest nielegalne (choć różne zdania panują na ten temat) - chyba że z sieci P2P (np. BitTorrent, eMule, Kazaa, DC++), bo P2P polega na jednoczesnym udostępnianiu tego co już ściągnąłeś.

Ale udostępnianie już tak.