Echo mikrofonu

Witajcie. Mam mały problem związany z funkcjonowaniem mikrofonu. Otóż gdy mam podłączony mikrofon, słyszę wypowiadane słowa cokolwiekim bym nie robił - słuchał muzyki, surfował po internecie, czy też grał. Na poprzednim komputerze własnych słów nie słyszałem w głośnikach. Po prostu chodzi o to, bym tego co mówię nie słyszał. Jest to denerwujące, bo gdy słucham muzyki poprzez słuchawki nawet mój oddech jest słyszalny. Proszę o pomoc.

Może spróbuj wyłączyć (wyciszyć) mikrofon w opcjach regulacji głośności.

W razie potrzeby znowu go włączysz :smiley:

Nie będę wyciszał co chwilę mikrofonu. Poza tym, w grze komunikuję się głosowo, a nie chcę słyszeć echa, tak samo jak w Windowsie. Poza tym jak wyciszę mikrofon, to nawet komunikować się w grze nie mogę.

Nie chciałem zakałdac nowego tematu, ale takze mam problem z mikrofonem, tylko inny.

Otóż chciałem go uzywac do Skype. Tj. mam zestaw słucawki i mikrofon. Niestety osoba z którą się łącze mnie nie słyszy (a ja ją słyszę). Mikrofon jest wpięty do właściwego gniazda i jest napewno dobry bo zanisosłem go specjalnie do sklepu aby sprawdzili!

Co mam zrobić :frowning: . Próbowałem już w ustawieniach ale nic nie pomagało, a moze robiłem coś źle :? ?.

PS. nie wiem czyto istotne, ale spytam. Gdy kupiłem słuchawki i podłaczyłem do kompa, on mnie sie pytał co podłączyłem i ja odznaczałem- po czym on tam konfigurował wszytsko i pisało np " OK mikrofon włączony itd". Jednak często przepinałem z wieży na słuchawki i cały czas mnie pytał “co włożyłem”.W koncu się wkurzyłem i jakoś odznaczyłem pojawianie się tych pytań? Może to przez to? Dodam że mam XP.

Co czynić?

Aha… jeszcze gdy mnie komp pytał o to co włączyłem, nie używalem Skype, więc nie wiem czy ten mikrofon w ogóle działał czy nie.

Problem z echem rozwiązałem. Pozostał jeszcze jeden problem. Otóż gdy mikrofon jest podłączony, to wraz z podgłośnianiem głośników, zaczynają one “buczeć”. Nie dzieje się to, jeśli głośność jest stosunkowo cicha/normalna. Orientujecie się może o co tutaj chodzi?

Kto ci każe wyłączać mikrofon?. Radzę dobrze się przyjrzeć jakie opcje są do odtwarzania i nagrywania dźwięku.

np. po kliknięciu na ikonę głośnika: opcje–>właściwości i masz z do wyboru:

1)Odtwarzanie.

  1. Nagrywanie.

Wybierając: odtwarzanie zaznaczasz mikrofon i zaznaczasz kwadracik obok napisu wycisz bo podobno nie chcesz się słyszeć lub ustawiasz tylko na jakąś minimalną głośność.

Wybierając: nagrywanie zaznczasz mikrofon bo podobno chcesz mówić i

ustawiasz pozom głośności podczas nagrywania czyli także podczas mówienia.