ECS 755-A2 i problem z napędem DVD SATA

(klopas) #1

Witam!

Mam płytę ECS 755-A2 i nagrywarkę LG pod port SATA i gdy do komputera jest to podłączone to zawiesza się na ekranie odczytywania dysków i napędów.

Odczytuje nazwę ale dalej nie idzie, ani BIOS, ani boot... Napęd działa na 100%, sprawdzałem na 2 kompie, kable też, porty na płycie też...

Dysk SATA Samsung F3 500GB chodzi bez problemów na obu portach więc nie wiem o co chodzi... Pod porty ATA nic nie jest podłączone.

Zworek żadnych nie ma w napędzie, nie chce się odpalać po podpięciu napędu, nie wiem czego to wina, kable oba sprawne...

Płyta ma najnowszy BIOS z odblokowanymi funkcjami (do OC :smiley: ) i nie mam pojęcia czego to wina i jak to naprawić...

Reset CMOS też nic nie daje, mieszanie w BIOSie też nie daje pożądanych efektów, nie mam pojęcia co z tym zrobić...

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

EDIT:

I to też nie wina zasilacza jakby co, mam 300w Delte trzymającą napięcia (sprawdzane miernikami :stuck_out_tongue: )

(Eidems) #2

masz podłączony przez przejściówkę, podłącz do innego gniazda, zresetuj ustawienia biosu

(klopas) #3

...

tylko zasilanie... i zamiana ich też nic nie daje a adapter z molex na sata działa...

po przespaniu się wykombinowałem tak, że może płyta obsługuje tylko dyski sata a napędów nie i trzeba przejściówkę z SATA na ATA i wtedy ruszy (bo napędy ATA zawsze na tej płycie działały, nigdy nie sprawdzałem napędów sata) ale przed kupnem nie mam pewności że będzie śmigać... miał ktoś podobny problem?

EDIT:

śmiga elegancko :smiley:

(Kubus182) #4

ta przejściówka pomogła tak?

(klopas) #5

oczywiście, do teraz śmiga jak ta lala :wink:

kupiłem ją za jakieś parę złoty (taka czerwona płytka podpinana do portu ATA)