ECS P4IBASD i sterowniki USB

Witam!

Mam takie problem ponieważ mam płyte główną: ECS P4IBASD … 2 porty USB … szukam sterowników do USB pod tą płyte główna… wszystkie które znalazłem obsługują tylko SP1 (Servis Pack 1) a ja mam SP2 (Servis Pack 2)

Głównie chodzi mi o to aby podłączyć mp3 do kompa… ale próbowałem także inne urządzenia na USB i też nie działają.

Proszę o link do takiego sterownika i pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.

Z góry dziękuje :wink:

Wrzuć SP2 i ewentualnie Autopatchera(co prawda niektórzy się na niego krzywią, ale w realu ciężko o ideał). Gdyby dalej nie działało to w menadżerze urządzeń odinstaluj USB, a potem daj wykrywanie nowego sprzętu.:mrgreen:

SP2 zawiera juz driver usb2.0 i n ie trzeba nic wiecej instalowac.

o to chodzi że ja już mam servis packa 2 (SP2) … i wszytskie sterowniki które znajduje obsługują SP1 a nie SP2 … więc już nie wiem co mam zrobić ?:>

Pracuj na tych z SP2.

Czy jest w menadzeże urządzeń jest pozycja kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Przeinstaluj USB - wszystko w linku,mój post.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Jest

Ps. Już lookam link :wink:

Złączono Posta : 03.10.2006 (Wto) 19:31

Więc tak doszedłem do tego momentu:

Odznaczyłem tylko w Główne Koncentratory USB , A:

Uniwersalny kontroler hosta USB Intel(r) 82801BA/BAM - 2442

Uniwersalny kontroler hosta USB Intel(r) 82801BA/BAM - 2444

nie odznaczyłem po w ich właściwościach wogóle nie było takiej opcji.

Najnowszych sterów nie wgrałem bo wszytskie które mam pasują tylko do SP1 a ja mam SP2 (o czym pisałem wcześniej)… po odinstalowaniu Kontrolerów USB i po restarcie system sam sobie je zainstalował i wyskoczyło: “Urządzenia są gotowe do pracy”. Gdy podłączyłem mp3 pod port USB zainstalowało coś i wyskoczyło że urządzenie jest gotowe do pracy a zaraz po tym wyskoczył błąd.

Ps. Mam system WIN XP Professional.

Co to za błąd.

A więc po podłączeniu mp3 do portu USB wyskakuje taki komunikat

90e2dfaafcd74170.jpg

Po kliknięciu otrzymujemy to:

cd8442c06f6969b7.jpg

Jeśli inne urządzenia USB też nie działają,możliwe że porty USB uszkodzone.

Sprawdź zasilacz szczególnie napięcie +5V.

Zresetuj bios baterią - w czasie resetu komp odłączony od zasilania 230 V.

Ostatecznie:

Postaw świeży system i zobacz,od razu XP z SP2.

Wydaje mi sie ze problem leży tylko w sterowaniu… napięcie raczej jest skoro wykrywa że podłanczam urządzenie do portu.

Sprawdź,a nie gdybaj.

Jeśli nie pracuje rzadne urządzenie USB,to może być problem sprzętowy.

ja też mam ten problem

podłanczam MP4 na USB i ładuje go ale go komputer nie wykrywa

mam XP PRO SP2

i tez wgrywałem sterowniki i nic sie nie dzieje, wogóle nie wykrywa tej MP4 tylko ją ładuje