Ecs - win7 - głośniki 5.1

Witam. mam problem którego niestety nie umiem sam rozwiązać.

mianowicie posiadam płytę główną ECS AMD690VM-FMH

Windows 7

i głośniki BUSH PRO300/AR

poszukuje jakiś sterowników do karty muzycznej żeby była możliwość podłączenia tych głośników.

mam z tym problem bo również nie wiem jak skonfigurować tą karte żeby działała poprawnie.

bo w subwooferze posiadam 6 wejść. każde odpowiada za inny głośnik. i ma 5 wyjść czy pomoże mi ktoś z tym?

a instrukcji do nich nie dostałeś

a normalny dźwięk ci działa czy masz w ogóle głucho

możesz dać fotkę tylną wejść i wyjść tych głośników lub jakiegoś linka do nich…

Po pierwsze, ten temat jest poruszany we wszystkich językach świata przynajmniej raz dziennie. Wystarczy wpisać w google i samemu sobie poszukać

Po drugie podłącz te kabelki, najlepiej wg instrukcji i… puść sobie jakiś film DVD czy tam BR z dźwiękiem 5.1. Przekonasz się, że wszystko gra jak trzeba i jest OK

Po trzecie, jeżeli sprawdzasz działanie głośników na Windows 7 puszczając sobie jakąś emptrójkę w stereo, to nic dziwnego że grają tylko dwa głośniki (i ew. Sub) Mp3 to w99.9% stereo, czyli dwa kanały. Czyli dźwięk idzie z dwóch głośników.

Jeżeli jednak chcesz słuchać stereo na wszystkich głośnikach - włącz odpowiednią opcję w sterowniku karty dźwiękowej. ‘Upmix stereo to 5.1’, ‘wypełnienie głośników’… jaka karta i sterownik, taka nazwa tej opcji. Sam musisz znaleźć.

niestety nie posiadam schematu do tych głośników… dostałem je… znalazłem stery do muzycznej ale po podłączeniu subwoofer gra jak zwykły głośnik a powinien dawać tylko niskie tony… głośniki wszystkie grają… gniazdo do którego jest podłączony subwoofer jest ustawione jako subwoofer a cały czas gra jak inne…

może też ma opcje grania jak inne może też być głośnikiem centralnym

jeśli chcesz sprawdzić głośniki to w programie od dźwięku powinien być test głośników lub coś podobnego chodzi mi o to że można klikać na głośnik a on zagra

mam jeszcze pytanie czy ktoś może bardziej zna się na elektronice i czy do tych głośników będzie pasował jakiś pilot uniwersalny bo niestety nie posiadam do nich oryginalnego;/