Edge - brak podpowiedzi i możliwości odtwarzania filmów na VOD

Ja rozumiem. Ale napisałem, co mnie też interesuje w Edge ten drobiazg.

Tylko, ze my Ci tego nie dorobimy w Edge więc pisz do M$-ftu :wink:

Tylko po co? Skoro za wczasu w skip ahead rs4 to testowali. Nie wiem jak teraz, skoro już insiderzy normalnie dostają już rs4.

Insiderzy to wersje testowe, które ostatecznie w stabilnych wydaniach różne funkcje moga usunąć tak smao i w Insider jest a zaraz może nie byc.

Czy to jest pewne, że takie coś testowali już ? skąd o tym wiesz ?

Wszedłem z 15063 miesiąc temu w skip ahead i jeszcze było, ale kompilacje z stamtąd mi nie służyły i musiałem na czysto RS2 instalować. A teraz mają wszyscy Insiderzy RS3, ale nie sprawdzałem teraz czy nadal to jest w opcjach Edge.

A Ty jesteś insiderem ? czy możesz sprawdzić czy jest to w opcjach Edge ?

Mogę wejść w insider, ale czy będą te kompilacje już na tyle stabilne, aby nie robiły problemów? U mnie insiders od RS2 nie działał stabilnie, mimo iż finałowe kompilacje śmigają.

Wczoraj robiłem aktualizację windows 10 do Fall Creators Update na drugim laptopie i trwało to od godziny 12:50 w południe, aż do 20:35. Bardzo długo ale zauważyłem, że po tej aktualizacji na drugim laptopie w przeglądarce Edge ta opcja, o której pisałem wcześniej działa: https://postimg.org/image/91sijwoji3/ Pytanie zatem. Dlaczego na jednym laptopie to działa, a na innym nie ? Może ktoś to sprawdzić u siebie i dać mi znać o tym tutaj ? czy to działa czy nie ?

Jeżeli chodzi o podpowiedzi, to działa u mnie na FCU.

U mnie na komputerze stacjonarnym i VirtualBox (nawet na świeżo zainstalowałem usuwając stare partycje i na nowszej wersji VB) nie chce działać.

PS. włosy lepiej myć samą wodą i raz na tydzień cytryną jak chcesz być “EKO” i “oszczędzać”. Pierwszy tydzień może być najgorszy że musisz myć codziennie np. jak się mocno przetłuszczają.


Znalazłem coś takiego na portalu, ma naprawiać aplikacje po aktualizacji do 1709:

Prawym przyciskiem myszy klikając na przycisku Start menu, z menu kontekstowego wybierając Program Windows PowerShell (Administrator), a następnie wydać następujące polecenia:

reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\TileDataModel\Migration\TileStore" /va /f

get-appxpackage -packageType bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml")}

$bundlefamilies = (get-appxpackage -packagetype Bundle).packagefamilyname

get-appxpackage -packagetype main |? {-not ($bundlefamilies -contains $_.packagefamilyname)} |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + "\appxmanifest.xml")}

Czy to jest dla mnie do przeglądarki Edge ? czy co ten kod podany przez Ciebie pomóc ? użycie tego kody co spowoduje ?

Ma odbudować aplikacje i menu start (problem na ucieknięte kafelki z menu).

Tobie to pomogło ? jakieś kafelki z menu start Ci po uciekały ? Bo mi prawdę mówiąc to rura czy w menu start mam kafelki czy nie. I tak nie korzystam z menu start. Tylko z przeglądarki.

1 polubienie

Jeszcze nie sprawdzałem ale jak chcesz to sprawdzę na maszynie wirtualnej, może tam wróci.

A na komputerze co też nie działa to wieczorem (testowo wczoraj włączyłem akceleracje sprzętową dla obrazków, może ona powoduje błąd że się nie wyświetla albo stary sterownik pamiętający początki Windows 7).


Sprawdzę czy usuwa hasła / historię / zakładki Edge (bo w sumie wydaje mi się że może je usunąć).


Hasła, zakładki, historia została, ale paska jak nie było tak nie ma w VirtualBox (pobiorę na próbę wersje z językiem amerykańskim, zobaczę jak działa system zmiany języka).


Na amerykańskiej wersji językowej działa, ułomnie podpowie adres z historii ale podpowie, widać podpowiedzi proponowane przez Bing / Google / nawet Cortanę.
Po doinstalowaniu polskiego już nie działa, po zmianie na angielski i tylko przelogowaniu dalej nie działa, uruchom ponownie też nie pomaga. Nie pomaga też opcja naprawy/resetowania Edge. Na świeżym koncie dopiero działa.

Dla mnie to trochę dziwne, że na jednym laptopie po aktualizacji to działa: : https://postimg.org/image/91sijwoji3/
A na drugim laptopie po aktualizacji to nie działa. A jak jest u Was z tym ?
Kto mi pomoże ?

Co to znaczy ? jak mam to rozumieć ?

Tak że na tym amerykańskim po instalacji polskiego języka już nie chce się naprawić, działa dopiero na świeżym koncie gdzie nie aktywowałem polskiego. Naprawiałem z ustawień i tym skryptem i na tamtym koncie nie pomogło.


Na domowym komputerze nawet sprawdziłem stan systemu przez DISM i SFC.

CMD / DISM się zaktualizowało z 10.0.16299.15 do 10.0.16299.19 i nie pomogło.


Edge na komputerze miało wersję z “X.X16299.15.X” a w systemie “19” - może to też jakoś wpływa że nie działa.

Informuję, że po wczorajszej aktualizacji (12.12.2017) działa z powrotem rozwijane menu paska adresu.

Instaluję i zobaczę czy na starym komputerze funkcja pokaże się w Edge.


I działają :blush: