EDGE skasowany flash

Mam jednak kolejny problem, skasowałem też pliki do flasha dla EDGE, a on ma je zintegrowane i nie da się go ponownie zainstalować :F (ten sam folder).
Ma ktoś sprawne pliki do wrzucenia w ten katalog dla Windows 10 / 64?

Teraz EDGE w ogóle nie uruchamia nic co wymaga flasha, youtube w ogóle przestał na nim działać.

Przechwytywanie.PNG

Jeszcze dodam, że teraz iE nie odpala gier flashowych 

Spróbuj sprawdzić aktualizacje systemowe, flash dla przeglądarek MS jest dystrybuowany tą drogą. To tylko moja sugestia. 

No niestety, nie wykrywa braku.
Skasowałem programem unloker 1.9.2. Usunęło do kosza. Przywrócenie ręczne niestety spowodowało zaszyfrowanie nazw.

ech, teraz znów się popsuł flash.  Youtube nie działa już nigdzie :wink: jest czarny ekran.

Przeinstalowałem flaha jeszcze raz i usunąłem dane z appdata, teraz działa na iE znów :slight_smile:
ale nie działa nadal na pozostałych trzech przeglądarkach :F przy czym na edge w ogóle nie wykrywa flasha i odsyła do instalacji, której nie da się zrobić.

Doinstalowałem firefoxa i na nim też działa.

Firefox ma innego flasha NPAPI, którego też trzeba doinstalować.

W C/Windows jest ukryty i chroniony folder INSTALLER. W opcjach folderów odpowiednio odznaczyć ukrywanie chronionych, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń i zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów.

W tym folderze ustawić wygląd na szczegóły. Trzeba sprawdzać po kolei instalatory z rozszerzeniem .msi najeżdża się kursorem na kolejną pozycję i wyświetla się okienko, co to za pozycja. Po znalezieniu instalatora EDGE, z prawego przycisku myszy wybierz pozycję - Napraw. Powinno to podmienić pliki EDGE.

Po tych czynnościach naprawy, należy w opcjach folderów wrócić do poprzednich ostawień. To nie zabawa, chociaż usunięta systemowa zawartość macromed, to może nie wrócić. Trzeba po prostu doinstalować wtyczki, a ich instalatory utworzą zawartość macromedia.

Adobe flash player - pobieraj na dysk kolejno potrzebne flashe z linków bezpośrednich: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

Będziesz instalować przy wyłączonych przeglądarkach.

 

 

@Bogdan_G świetnie to opisałeś. Jednak sprawdziłem ukryty folder installer i nazwy są zaszyfrowane. Te oznaczone ikonkami plików instalacyjnych udało mi się odczytać z opisu ale żaden nie dotyczy edge, (były google, c++ etc).

Nie ikonkami. Miał być wygląd - szczegóły.

 

Musi być, tylko nazwa nieoczywista, tam są literowo cyfrowe nazwy.

Miałeś patrzeć na instalatory z rozszerzeniem .msi

Tak jak to pokazujesz, ponownie przejrzałem wszystkie pliki msi w tym katalogu. Żaden nie dotyczy edge. Są od skype, c++ .net, minecrafta nawet.

Spróbuj jeszcze edge reset button - możesz pobrać z softpedii, czy od majorgeeks.

Tylko uwaga - z programu korzysta się tylko z opcji resetu edge. Inne opcje skanowanie wirusów i przyśpieszenie komputera, to funkcje mające na celu zachęcić do pobrania na komputer innych programów.

Niestety nie pomogło, ciekawy program.

Masz zainstalowany adobe flash player dla internet explorer? W edge jest opcja włączania AFP. Przeglądarka powinna wykryć wtyczkę https://helpx.adobe.com/pl/flash-player/kb/flash-player-issues-windows-10-edge.html

Dla iE działa cały czas, nie instalowałem afp ale chyba był od razu? Tak, czy tak działa i yt i flashowe gry.
Przeglądarka pokazała, że nie mam dla edge afp i kazała włączyć w opcjach :wink: już wcześniej to robiłem, ale to nie pomaga.

Wracamy do punktu wyjścia. A nie masz punktu przywracania systemu sprzed usuwania AFP z EDGE?

Ale mam drugi komputer laptop z tymi plikami. Można po prostu kopiować wpisując potem prawidłowe nazwy (bo automatycznie zmienia)?

Próbuj, ale wątpię, bo pozostają systemowe odwołania do plików (ścieżki w rejestrze), o ile nie zostały pousuwane…

ale ja usunąłem te pliki “na siłę” kasując je za pomocą Unlocker 1.9.2

Unlocker, to zło. Tak się nie robi z systemowymi plikami, folderami. Teraz wątpię, czy jakiś program do odzyskiwania usuniętych plików, coś teraz dokona, ale próbować można…

Taki program, jak unlocker sprawdza się na virus total online. Sam unlosker jest zablokowany przez google, żeby pobierać, zaś dostępny iobit ulnlocker ma takie wskazania: https://www.virustotal.com/pl/file/7496c3b65c4a22ba149531f128201c5281cea9d50a7d5d2b0df0c13214d85098/analysis/

Pozbądź się tego z komputera!

Tak, może i zuo, ale problem pojawił się przed instalacją tego  problemu. Minęły ładne dwa miesiące a opera której nie ruszałem nadal nie wyświetla youtoba :slight_smile: czarny ekran. Edge nadal jest rozwalony i nie ma flasha co już jest moją radosną twórczością

Pewnie przeglądałeś neta i nie natknąłeś się na porady tego typu? http://www.download.net.pl/masz-problem-z-microsoft-edge-przeinstaluj-przegladarke/n/7512/

Opera nie wyświetla YT i tam jest czarny ekran?, - to już masz inny problem. Jakiś konflikt z grafiką. Wejdź w ustawienia opery i na dole masz odznaczyć przyspieszenie sprzętowe (akcelerację). Teraz YT ładuje wyniki wyszukiwania na jednej stronie, więc ładuje czasem tysiące wyników w sposób rozwijany. Stał się ciężką stroną. Wychodzą braki i błędy z grafiką. Na słabszym sprzęcie można przełączyć - przywrócić poprzedni widok YT, czyli sposób ładowania na podstrony.