Edimax AR-7186WnA-Problem z konfiguracja. ADSL Miga

Witam, mam internet 10 MB/s od t-mobile. Zakupiłem do niego router ADSL firmy edimax (model w temacie) Lan dziala poprawnie bo łącze sie z ip router-a bez problemu. Dioda ADSL miga. W instrukcji pisze ze dopóki nie będzie świecić światłem stałym, nie da się nic zrobić. Wiec pytanie co zrobić by ADSL(dioda) Świeciła

Net:

Internet DSL 10MB/s T-mobile.Łącze od TP.

Hej,

Jeśli ADSL miga, oznacza to, że router nie potrafi się zsynchronizować z linią ADSL. Prawdopodobnie masz źle ustawione parametry linii. Skoro usługa świadczona jest na linii TP, to ustawienia powinny być takie:

:arrow: Enkapsulacja - PPPoA (over ATM); VcMUX,

:arrow: VPI - 0,

:arrow: VCI - 35.

Następnie restart urządzenia i synchronizacja powinna zostać osiągnięta. Później tylko nazwa użytkownika i hasło, i powinno hulać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Vpi,Vci i enkapsulacja były ok, dla pewności posprawdzałem jeszcze ustawienia dla linii Neti. Zadzwoniłem, więc do T-Mobile, czy przypadkiem błąd nie leży po ich stronie, Konsultant zapewniał, że linia jest już przejęta i Internet już jest, i widocznie kupiłem zły router, ale przy okazji podał mi numer do technicznych i dzwoniąc tam wyjaśniono mi, że rzeczywiście błąd leży po ich stronie i Pracownik, który ze mną rozmawiał, przepraszał mnie za nie kompetencje kolegi z jak to nazwę “działu umów”, bo internetu fizycznie jeszcze w moim kablu nie było.

Tak, więc dzięki za pomoc. Ale okazało się, że zrobiłem wszytko dobrze.Tylko T-mobile miał rozbieżności między swoimi działami. Jeszcze raz dzięki.