Edimax EW-7711UAn - Czy warto? - Opinie!

Witam,

Przymierzam się do zakupu karty sieciowej WIFI na USB.

W którymś PCF albo KŚ wyczytałem o Edimax-ie EW-7711UAn.

Chciałbym poznać opinie na temat tego urządzenia i całej Korporacji Edimax. Wiem że nie będzie to Cisco ale nie chce wywalać 200 zeta na profesjonalny sprzęt. Obecnie pracuje na routerze NETGEAR WGR-614. Chciałbym też wiedzieć czy nie ma żadnych przeciw wskazań na takie połączenie.

Z pozdrowieniami,

DJ SNap ![-o<

Nie jestem napalony na ten model, ale chodzi o to że chcę wziąć 100 megowy net i router z N i wykorzystać pełną MOC. A z tego co jest napisane w necie to EW-7318USg ma tylko G a ja bym potrzebował N.

Chyba że masz jakieś inne propozycje z N-ką za około 50-60 zł.

http://www.ceneo.pl/1409053 - lub

No tak.

nie wiem

TP-Link

Cena

stać Cie na 100mb net a nie stać na lepszy router? O.o

Router dostaje gratis, mam w sieci rodzine, net za free. Sam nie chce wydawać kasy na coś co mogę kupić taniej.

Dodane 19.08.2009 (Śr) 12:46

P.S. Co to jest N-Lite bądź Lite-N.

802.11n 


W styczniu 2004 IEEE ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym standardem 802.11n. Ma on obejmować rozległe sieci bezprzewodowe. Prędkości rzędu 100 Mb/s albo nawet 300 Mb/s mają stać się w pełni dostępne. Do tego celu zostanie wykorzystana technologia Multiple Input Multiple Output (MIMO) wykorzystująca wiele anten do nadawania/odbioru sygnału, czyli sygnał jest nadawany z kilku źródeł i odbierany przez kilka odbiorników (standardowo 2x2). Ponadto urządzenia 802.11n potrafią wykorzystywać wiele kanałów transmisyjnych do stworzenia jednego połączenia, co teoretycznie dodatkowo podwaja dostępną prędkość transmisji. Przepustowość, z nadmiarem kodowania przy wykorzystaniu wszystkich anten, sieci 802.11n sięga do 300 Mb/s. Natomiast dostępna dla użytkownika prędkość transmisji ma osiągnąć w wersji ostatecznej co najmniej 100Mb/s, czyli tyle ile Fast Ethernet. Zapowiedziano także zwiększenie zasięgu. Zasięg około 110m i więcej w terenie otwartym. Zakończenie prac standaryzacyjnych początkowo zapowiadano na rok 2008, obecnie przesunięte są na czerwiec roku 2010.

N-lite to program i znajdziesz go na forum, a lite-n oznacza nie pełną N-ke spewnością o szybkości 100/150 a nie 300.