Edukacyjna inwestycja

Witam!

Mam troche kaski i chciałbym na cele edukacyjne przeznaczyć… :slight_smile:

Tzn. kupić jakieś ksiązki o programowaniu… Wiem że na sucho można się uczyć, a ja mam sporo chęci… Później będzie zastosowanie w praktyce…

Chciałbym kupić jakieś “biblie” PHP, C++, XHTML. Zależy mi żeby to były dobre ksiązki i żebym sie z nich czegos nauczył…

Jeśli ktoś może polecić lub może doradzić w co warto inwestować - C++ czy coś innego??

Wiem że są kursy w internecie za darmo, troche juz znalazłem, dzięki waszej pomocy…

Prosze o pomoc i fachową poradę… Pieniądze wole mądrze przeznaczyć, bo wiem że to sie zwróci. Zamiast komórki, której jeszcze nie mam wole coś bardziej przydatnego… 8)

Moze skoro masz kase i checi, to moze jakis profesjonalny kurs?

Mateusz jak najbardziej, ale pamiętaj, że GooGle czasami też wie dość sporo :D. Proponuje ci na początek Pascala przerobić :D. A co do książek to jak najbardziej jest to inwestycja i pieniądze nie są wyżucone w błoto… A czy wolisz wszystko robić z GooGle czy też mieć książkę to już od ciebie zależy ;).

Polecam podręcznki wydawnictwa HELION

Masz racje heliona sa dobre, poszukam na allegro zeby zaoszczedzić…

Ok pascala moze najpierw przerobie… Gdyby tak 10h tygoniowo przeznaczyć to ile dni by trzeba było??

Tak google wie wszystko, tyle że ja nie moge siedziec przy kompie za długo… A czytanie jest dla mnie przyjemnoscią… Zawsze moge spojrzeć i gdy nie ma co robic, a kompa nie wolno ruszyć to ksiazka pozostaje…

Na kurs porfesjonalny nie stać(jesli dobrze wiem co masz na mysli)

Mam 17 lat, w mojej szkole LO1 Wieluń to na profilu mat-inf informatyki ucza jak w przedzskolu, zenada…

Moje zasoby pieniężne to 100zł i nastepne 150 zł wkrótce…

Czekam dalej na komentarze i opinie

zacznij może od C ? później łatwiej bedzie zacząc z C++ lub choćby c# :roll:

Wiesz słyszałem że Pascal najlepszy na poczatek, a póxniej to C(jak mówisz)

A co do webmasteringu?? Może zamiast HTML to już XHTML, żeby w kółkip tego samego niepowtarzać… Bo XHTML to chyba ulepszony HTML + CSS i inne bajery…

A co z PHP ??

Czego to dotyczy???

Kursy :?

Internet. ;]

Wszystko jasne :wink:

Niedługo będe miał kilka książek z Helionu po niskiej cenie…

Do nauki czas sie brać…

Dobry infomatyk zarabia 10tys. zł na czysto, żebym chociaż w przyszłości zarabiał połowe tego to będzie dobrze…

A mając 7 lat już zarabiam i myślę o czymś nowym jeszcze, żeby7 fundusze zwiększyć…

Wiek ktoś może ile max może zarabiać niepełnoletni aby Fiskus łapy nie połozył na pieniądzach ??

Zobacz także

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ogramow%2A

Na jaką umowę, zależy, ile masz lat, jakim sposobem. To jest ważne.

17lat Mam – umowa o dzieło

Ide właśnie do II klasy LO i zadam jeszcze pytanie czy do nauki programowania potrzebne sa b. dobre umiejętności z matematyki??

Jak już pisałem, mam dużo chęci i jak się za coś biorę, to kończe to należycie…

Dzięki za ten link boczi

http://forumprawne.org/o,30767.html

Z tego, co widać, nie ma limitów zarobkowych.

Matematyka idzie najczęściej w parze z informatyką. Najlepiej, jak sam zobaczysz.

Nie zgodzę się. Słyszałem dużo opini, że kiedy ktos nauczy sie C to trudno przerzucić się na C++.

A jeżeli chcesz programować, to zależy co :] Gry? Jeżeli tak to C++ najlepszy. (wg. mnie oczywiscie).

Do programowania przydaje się matematyka i fizyka :] (chodzi głównie o teorię, nie musisz liczyć w pamięci ile to jest 123124+6564564 :smiley: )

Szukałem, i szukałem i znalazłem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jakbys już się zdecydował, to tutaj możesz sciągnąć C++, C#, Visual Basic, J#, SQL… Wszystko jest oczywiscie legalne :slight_smile: Sciągasz, i rejestrujesz się (nic nie kosztuje. Jeżeli się nie zarejestrujesz, to po 30dniach program przestaje działać).

(jeżeli chcesz zmieniać języki, to po lewej masz menu. Po prawej masz “Download Now”)

Ja też polecam książki z helionu najlepiej katalog zamów warto inwestować bo to się zwróci sam w wakacje siedze w domu brak kolegów itp siedze czytam i sporo się uczę, aż się chce zdobywać wiedze nie jestem kujonem ale to bardzo interesujące tematy jak Mateusz masz chęci ucz się bo sporo tego.

Dziękuje serdecznie za pomoc…

Poniżej umieszczam linki od kolegi Mati17 do kursów Pascala:

http://www.info.bitmar.net/viewforum.php?f=61

A takie małe dziwne pytanie mam… Czy ja wygladam na typowego informtyka(to że chudy to wiem, ale to sie po co najmniej rocznym pobycie na siłowni zmieni…) Tylko bez głupich komentarzy prosze :wink:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a70 … 6acf6.html

Ja polecam PHP - mój absolutnie ulubiony język. Daje relatywnie ogromne możliwości do wkładu pracy (możesz każdy program na stronie WWW umieścić). A przerabiałem w życiu chyba większośc popularnych języków (włącznie z C++, Pascal, Delphi, Java itd).

Drugi bardzo fajny i “szybki” (w sensie nie trzeba się dużo napisać a jest duży efekt) to Visual Basic 6. Polecam do tego celu Visual Studio 6 wraz ze starym MSDN 2000 (nowe MSDNy są takie zakręcone że można się w nich pogubić) - jak jesteś uczniem albo studentem, to w ramach akcji MSDNAA można windowsa, Visual Studio i inne takie mieć LEGALNIE za darmo - wiem bo tak miałem.

PHP to wiesz do czego słuzy

Visual Basic służy do pisania aplikacji pod windows.

Aha, Visual Basic jest znacznie prostszy od pascala i od razu (w przeciwieństwie do pascala) uczysz się podstawowych zasad programowania obiektowego.

A gdzie można takie coś dsotać w ramie akcji?? Jestem uczniem LO i chiałbym się dowiedzieć coś więcej na ten temat(MSDNAA). Poszukam w googlach, ale proszę o więcej infomacji na ten temat oraz więcej opini uzytkowników…

kurs.browsehappy.pl — kurs XHTML, na tej stronie jest gdzieś też kurs PHP…

A co do MSDN AA to szkoła średnia lub uczelnia wyższa musi ten proram kupić za ok 300euro… Moje LO 1 na pewno tego nie ma, ale popytam sie…

Visual Basic 6 już umarł… Microsoft już go nie “wspiera”, tzn. nie ma już do niego MSDN na stronie Microsoftu. Zgadzam się, że to fajny język. Mało trzeba napisać, a fajne rzeczy wychodzą, bo sam w nim pisałem, ale ten język już umarł niestety…

Jeżeli jednak się na niego zdecydujesz, to trudno będzie dostać program. Oryginalnego w sklepie już nie kupisz. Można jeszcze z Internetu sciągnąć nie oryginalną, ale wtedy nie ma o żadnych umowach, zleceniach, bo do tego musisz mieć oryginalną wersję programu.

Teraz już tego raczej nie ma. Kiedy Ty tak miałes?

Jest ta akcja tylko że dotyczy wybranych 100 LIceów w Polsce i większych uczelni wyższych. A cena 300euro + vat dla LO to nie zawsze mała cena…

Na nielegalnym orpogramowaniu uczyć się można, nie śmierdzi przeciez…

Tylko tu już są aspekty moralne i prawne…