Edycja bootmenagera xp-7, jak?

(Julek94) #1

znajomy prosił o pomoc a moje sposoby nie zadziałały wobec czego piszę tutaj(wiadomość od niego):

Witam. Korzystam obecnie z Windows'a 7 RC. Zainstalowałem na nowym komputerze, podłączyłem stary dysk gdzie miałem WinXP. Nowy jest na SATA stary na ATA. Chciałbym tak zrobić aby wybierać system podczas startu kompa co za tym idzie start danego dysku... Windows 7 widzi jedynie partycje D:\ ze starego dysku. Próbowałem EasyBCD ale nie widzi dysku C:\ z WinXp. Normalnie startuje Windows 7, czy ma ktoś jakiś pomysł? (Aha i jeszcze próbowałem bootmagic ale też nie działa ) jakiś pomysł?

(dziadek Jur) #2

Na płytach AsRocka jest prosty wybór dysku z systemem.Przy rozruchu komputera klikam F8 i wyświetla mi się okno wyboru dysku.Wybieram dysk na którym mam system z którego chce aktualnie skorzystać i po restarcie komputer startuje z tym systemem.Oczywiście mam na myśli dwa systemy zainstalowane niezależnie od siebie,jak w twoim przypadku.Zobacz czy twoja płyta nie oferuje takiej możliwości.Jeżeli systemy były instalowane niezależnie od siebie to nie mają wspólnego bootmenagera.

(Xxxmazurxxx) #3

No własnie nie ma takiej opcji muszę przestawić w biosie wtedy działa. No i systemy rzeczywiście instalowane niezależnie więc nie mają ze sobą nic wspólnego....