Edycja EXE

Poszukuję programu który by edytował pliki EXE czyli instalke np. mam plik instaliki GG i chciał bym coś do niego dodać ??

W zależności co chesz dodać, może Ci pomożemy…

z tej strony możesz pobrać programu do edycji plików .exe. są m.in resource hacker, exe scope itd. 8)

Gregor10 , nie tak szybko… Pomyślałeś o tym, że to co chce dodać Paweł do miłych nie należy… Wirusik, albo inny syfek…

Na szczęście tymi programami tego nie zrobi, ale lepiej dmuchać na zimne.

chce dodać plik txt czyli chce zmienić emoty inne dodać a te stare wywalić

hmmmm :wink:

dlatego je podałem, aż taki to nie jestem, też lubie podmuchać na zimne :wink:

więc te programy chyba ci sie przydadzą :?

a jaki jest bardzo prosty w obsłudze

obydwa :slight_smile:

opis resource hacker`a:

Darmowy i prosty w obsłudze program do edycji zasobów. Umożliwia ingerowanie we wnętrze aplikacji i zmianę na przykład jej ikony, dźwięku odtwarzanego podczas uruchamiania lub ekranu powitalnego. Pozwala na edycję zasobów w plikach EXE i pokrewnych, np. DLL, CPL, OCX. Narzędzie należy uruchamiać po skopiowaniu na dysk twardy.

pobrany stąd :arrow: http://download.chip.pl/download_17562.html

a to opisdo exe scope:

Program do edycji plików exe, dll, ocx, vbx, olb, fon, scr i cpl. Podobny do Resource Hackera, ale działający trochę inaczej i mający trochę inne możliwości i funkcje. Można m.in. przeglądać nagłówek pliku i sprawdzić do jakich bibliotek się odwołuje.

No tak, Gregor10 odesłał już do edytorów zasobów -…a te mają się przecież nijak do edycji instalek :stuck_out_tongue:

…tymi to można conajwyżej zasoby modułu instalatora pozmieniać (czyt. ikonki, komunikaty, bitmapy instalatora), ale do nich (czyt. zasobów pliku instalatora) już często instalowany program (w tym i jego komponenty) nie należy… :smiley:

Wszystko też zależyod tego jaka to instalka, czy oparta na archiwach zip/cab etc. czy też jakas oparta na skrypcie… (niektóre instalki można otworzyć np. winrarem, w środku mogą/ale nie muszą znajdować się jednak pliki “kolejnego” instalatora; w przypadku innych nie obejdzie się bez odpowiedniego dekompilatora)

Ale przypuszczam, że raczej bez “przepakowania” - czyt. zrobienia nowej instalki… tutaj się nie obejdze. :wink:

BTW

Co za problem zrobić samemu swoją własną instalke GG? - z wypakowanych wcześniej plików…

…chyba że często posługujesz się programami typu: disassemblery, debuggery, kompilatory i dekompilatory, hexedytory, peedytory, unpackery …i jeszcze kilkoma innymi -jednak sczerze w to wątpie, a bez tego w większości instalek nie pogrzebiesz…

Nawet sam program jest często codatkowo pakowany, co uniemożliwia prostą edycje jego zasobów…

Hmmmm tylko jest pytanie czy takowa działalność jest legalna ??

Z tego co mi wiadomo GG nie licencji typu open source.

ale czy zmieniać emotikonów nie można przez to ? bo mi się wydaje że chyba emoty można modyfikować…

Jeżeli licencja wyraźnie mówi, że modyfikacja plików wykonywalnych jest zabroniona, no to nie można, a w 95% taki zapis jest w licencji.