Edycja EXE

(Paweł) #1

Poszukuję programu który by edytował pliki EXE czyli instalke np. mam plik instaliki GG i chciał bym coś do niego dodać ??

(system) #2

W zależności co chesz dodać, może Ci pomożemy...

(123448) #3

z tej strony możesz pobrać programu do edycji plików .exe. są m.in resource hacker, exe scope itd. 8)

(system) #4

Gregor10 , nie tak szybko... Pomyślałeś o tym, że to co chce dodać Paweł do miłych nie należy... Wirusik, albo inny syfek...

Na szczęście tymi programami tego nie zrobi, ale lepiej dmuchać na zimne.

(Paweł) #5

chce dodać plik txt czyli chce zmienić emoty inne dodać a te stare wywalić

(123448) #6

hmmmm :wink:

dlatego je podałem, aż taki to nie jestem, też lubie podmuchać na zimne :wink:

więc te programy chyba ci sie przydadzą :?

(Paweł) #7

a jaki jest bardzo prosty w obsłudze

(123448) #8

obydwa :slight_smile:

opis resource hacker`a:

Darmowy i prosty w obsłudze program do edycji zasobów. Umożliwia ingerowanie we wnętrze aplikacji i zmianę na przykład jej ikony, dźwięku odtwarzanego podczas uruchamiania lub ekranu powitalnego. Pozwala na edycję zasobów w plikach EXE i pokrewnych, np. DLL, CPL, OCX. Narzędzie należy uruchamiać po skopiowaniu na dysk twardy.

pobrany stąd :arrow: http://download.chip.pl/download_17562.html

a to opisdo exe scope:

Program do edycji plików exe, dll, ocx, vbx, olb, fon, scr i cpl. Podobny do Resource Hackera, ale działający trochę inaczej i mający trochę inne możliwości i funkcje. Można m.in. przeglądać nagłówek pliku i sprawdzić do jakich bibliotek się odwołuje.

(adpawl) #9

No tak, Gregor10 odesłał już do edytorów zasobów -...a te mają się przecież nijak do edycji instalek :stuck_out_tongue:

...tymi to można conajwyżej zasoby modułu instalatora pozmieniać (czyt. ikonki, komunikaty, bitmapy instalatora), ale do nich (czyt. zasobów pliku instalatora) już często instalowany program (w tym i jego komponenty) nie należy... :smiley:

Wszystko też zależyod tego jaka to instalka, czy oparta na archiwach zip/cab etc. czy też jakas oparta na skrypcie... (niektóre instalki można otworzyć np. winrarem, w środku mogą/ale nie muszą znajdować się jednak pliki "kolejnego" instalatora; w przypadku innych nie obejdzie się bez odpowiedniego dekompilatora)

Ale przypuszczam, że raczej bez "przepakowania" - czyt. zrobienia nowej instalki... tutaj się nie obejdze. :wink:

BTW

Co za problem zrobić samemu swoją własną instalke GG? - z wypakowanych wcześniej plików...

...chyba że często posługujesz się programami typu: disassemblery, debuggery, kompilatory i dekompilatory, hexedytory, peedytory, unpackery ...i jeszcze kilkoma innymi -jednak sczerze w to wątpie, a bez tego w większości instalek nie pogrzebiesz...

Nawet sam program jest często codatkowo pakowany, co uniemożliwia prostą edycje jego zasobów...

(fiesta) #10

Hmmmm tylko jest pytanie czy takowa działalność jest legalna ??

Z tego co mi wiadomo GG nie licencji typu open source.

(123448) #11

ale czy zmieniać emotikonów nie można przez to ? bo mi się wydaje że chyba emoty można modyfikować...

(inż. Piniol) #12

Jeżeli licencja wyraźnie mówi, że modyfikacja plików wykonywalnych jest zabroniona, no to nie można, a w 95% taki zapis jest w licencji.