Edycja filmów DivX programem VirtualDub

Witam, chciałbym za pomocą programu VirtualDub odciąć kawałeczek filmu DivX w celu zmniejszenia jego pojemności. Mam wersję VirtualDub 1.6.12.0 i wiem jak się nim posługiwać, ale napotykam na problem. Otóż mimo, iż zaznaczam zarówno w Audio jak i w Video opcję Direct Stream Copy, a potem zapisuję jako Safe Segmented File to w efekcie końcowym film ma przesunięte dialogi. Co powinienem jeszcze zrobić aby tego uniknąć? Czy powinienem pobrać nowszą wersję tego programu? Pozdrawiam, Marylek.

Masz kliknąć Save as AVI

http://www.formaty.com.pl/index.php?opt … Itemid=144

W audio zrób Full Procesing Mode i ustaw MP3 CBR (kodeki w K-Lite). Prawdopodobnie w Twoim filmie dźwięk masz w VBR MP3, a takiego VirtualDub nie może zsynchronizować.

Owszem. Stare wersje VD ‘nie obsługują’ audio ze zmiennym bitrate. Ale od wersji 1.8 jest inaczej.

Ale zamiast rekompresować audio, najpierw skorzystaj z aktualnej wersji VD - 1.8.8 lub 1.9.2.

Dziękuję za radę. Sprawdziłem, niema żadnego znaczenia sposób zapisania, zapisując przez Save as AVI efekt był taki sam jak zapisując przez Save segmented AVI. Poradziłem sobie z problemem w następujący sposób: ściągnąłem wersję 1.8.8 Potem kliknąłem kolejno na Options>Preferences>AVI i odznaczyłem na dole VBR audio. Potem Save i OK. Pomogło, film po edycji ma dialogi na swoim miejscu. Temat można zamknąć. Pozdrawiam, Marylek.

Tzn. po prostu pomogła zmiana na nowszą wersję (od czasu VD 1.6, autor programu wprowadził sporo zmian i poprawek). :wink:

Odhaczenie wspomnianej opcji (Warn when VBR audio is detected / Ostrzegaj przy wykrytym audio VBR)to tylko wyłączenie komunikatu/ostrzeżenia (Avery pozostawił go ‘w razie czego’, jednak dodał możliwość wyłączenia).