Edycja napisów do filmów


(Damian) #1

Witam wszystkich!

Czy mógłby ktoś podać mi link do strony na której znajdę jakiś porządny,a dość prosty w obsłudze program,którym dostosuje napisy do filmu??Jest tylko mały problem.Mam madzieję,że ów program poradzi sobie z nim.Mianowicie napisy które mam są dostosowane do filmu który szedł szybciej od tego który teraz mam.Więc nie wystarczy chyba zmienić czas ich wyświetlania jednakowo dla wszystkich,ponieważ z początku będą szły dobrze ale z czasem dialogi w filmie będą przez nie wyprzedzane.Mam rację??Bardzo proszę o pomoc!!

:cry:

Pozdrawiam wszystkich! !!


(system) #2

W ALLPlayerze można przesunąć napisany od -5 sekund do 5 sekund w stosunku do filmu.


(Damian) #3

Mam Subedit Player'a w nim można o jeszcze więcej przesówać,ale chodzi mi o jakiś program który będzie wyłącznie do obróbki napisów.


(Gajowa) #4

Sie ma Damian.

Twój problem na pewno rozwiąże bezpłatny progs Virtual Dub.Wejdż na t

tą stronkę :

http://www.divx.pl/articles.php?id=23

Jest tam opis jak to zrobić.

Pozdrowka


(Krogulec) #5

SubEdit Player (stworzony pierwotnie właśnie do edycji napisów):

Reszta z wymienionych jest także dostępna w vortalu.


(Daxen) #6

Czy ktoś wie w jaki sposób można zmienić pozycje napisów. Chodzi mi o to aby np. były wyświetlane na górze i/lub na dole a nie standardowo tylko na dole. Dzieki i pozdraiam


(pietras) #7

Zarówno edycja napisów jak i pozycjonowanie nich jest w programiku Vplayer. Wszystko łatwe, proste i po polsku :smiley:


(system) #8

Np w programie Cinema Player poprostu klikasz na napisy i przeciągasz je np na górę ekranu i wtedy masz je na górze :lol:


(system) #9

Każdy program ma stosowne opcje do tego. Ja popieram zdanie niektórych przedmówców co do tego, że bardzo dobrym narzędziem do tego jest SubEdit - sam go używam. Dzięki niemu w czasie rzeczywistym widze co się zmienia na tle filmu.


(filozof) #10

A czy przy oglądaniu filmów w Subedit playerze można wyłączyć edycję napisów w czasie rzeczywistym tak, by wyświetlał się sam film? Widziałem gdzieś opis tego programu wraz ze screenem i tam właśnie był ten panel...


(system) #11

Nie rozumiem problemu... Jaki panel. Po prostu nie wczytujesz napisów i już - masz sam film. Zawsze też można ustawić, aby napisy nie wczytywały się automatycznie z filmem.