Edycja napisow do filmu (jezyk chinski)

Witam,

chce stworzyc napisy do filmu po chinsku. Uzywam Subedit-Player’a. Problem polega na tym, ze nie moge wyswietlic chinskich znakow. Aby takie wyswietlic w pliku .txt konieczne jest kodowanie inne niz ANSI, a (z mojego doswiadczenia) Subedit nie czyta takich plikow. Przypuszczam, ze moze to byc zwiazane ze skryptem (zazwyczaj, zeby poprawnie wystwietlac polskie ogonki, nalezy wybrac skrypt - Europa Srodkowa), tyle ze ja do zadnej z czcionek nie moge znalezc Azja (wszedzie mam dostepny Zachodni, Turecki, Arabski, ale nic co pozwalaloby wyswietlac azjatycke/chinskie czcionki). Bede wdzieczny za wszelka pomoc. Jesli inny soft rozwiaze sprawe to tez ok.

Pozdr,

willi

EDIT:// Zmienilem nazwe tematu.

willi ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A masz zainstalowane w systemie pliki języków wschodnioazjatyckich ?

Z mila checia. Moze podpowiesz mi jak powinienem byl nazwac temat? HELP, POMOCY - CHINSKIE NAPISY bedzie pasowac?

Rowniez z mila checia napisalbym ten post z polskimi ogonkami. Drobny problem polega na tym, ze niektore komputery w poza granicami Polski nie posiadaja polskiej klawiatury. Kody z altem nie dzialaja, bo moj laptop nie posiada NumPada. Poza tym zapamietywanie kodow lub kopiowanie i wklejanie ogonkow tylko po to, zeby napisac jeden czy dwa posty na forum wydaje mi sie nieco przesada, zeby nie powiedziec glupota… Notabene juz mi kiedys zwrocono na to uwage w podobny sposob. Pozostaje mi miec nadzieje, ze ktos, kto bedzie naprawde chcial, zdazy mi pomoc zanim mod wyrzuci ten temat do kosza… (Nie wydaje sie Wam, ze w ten sposob forum traci swoj sens?).

Peace i Wesolych Swiat.

Tak, sa zainstalowane. Dzieki.