Edycja pliku bootmgr z poziomu windows xp

Witam, mam następujący problem - mam laptopa z windows7, ale chciałem mieć na nim 2 systemy. Aktualnie mieszkam w akademiku więc wziąłem tutaj płytę z ikspekiem i dzisiaj zainstalowałem go. Niestety po restarcie nie pokazało się okienko wyboru systemu i automatycznie włącza się win xp. Usunięcie partycji z xp nie rozwiązało problemu - wtedy komputer w ogóle nie uruchamia systemu. Wyczytałem, że trzeba dopisać parę rzeczy do pliku bootmgr - odpowiednika boot.ini w win7. Niestety trzeba zrobić to z poziomu win7 wpisując coś w wierszu polecenia. Problem w tym, że w mojej sytuacji, z tego co wiem, żeby się zalogować na win7 potrzebowałbym płyty z systemem, niestety nie mam jej przy sobie. Czy da się jakoś edytować bootmgr z poziomu windowsa xp? Albo w jakiś inny sposób uruchomić windows 7?

Pozdrawiam

Zasada numer 1 - instalacja systemu: najpierw starszy system (XP), potem młodszy (Windows 7).

Zasada 2 - jeśli już jednak zrobiliśmy odwrotnie, to nie usuwamy systemu, który instalowaliśmy ostatnio. Pobieramy program EasyBCD i w nim ustawiamy co trzeba, jak wykonamy to poprawnie, to powinno pokazać się okienko z wyborem systemu.

Zainstaluj tego XP-eka jeszcze raz. Pobierz program EasyBCD :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html i tu cytat innego usera z www.searchengines.pl

“Zarządzanie Bootloaderem” = “Bootloader Setup”; “Ponownie zainstaluj Vista Bootloader” = w tym przypadku -> “Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR”; “Zapisz MBR” = “Write MBR”.

Co do punktu nr 4, to ta lista powinna być w zakładce “Add New Entry” i tam wybierasz bodajże “Windows NT/2k/XP/2003”, następnie klikasz “Add Entry” i restart (pkt. 5).

program easyBCD

deyployment->write MBR i dodaj win xp do listy

Dzięki wielkie za pomoc, wszystko śmiga :slight_smile: